FC Bayern Mnichov – Barcelona FC (pohár Uli Hoenese cup)

Ve středu 24. července se v Mnichově konalo přátelské utkání mezi vítězem předchozího ročníku ligy mistrů FC Bayernem Mnichov a španělským mistrem FC Barcelonou.  Přátelské utkání mělo být dárkem pro prezidenta klubu Bayernu Uli Hoeneβe, který oslavil 60. narozeniny. Veškerý výtěžek z tohoto utkání šel na charitativní účely, celkově se tak vybralo něco přes (kolem) 2 mil. eur. Místo zápasu, Allianz aréna s kapacitou pro 66 000 diváků, byla již předzápasem vyprodána.

Velký zájem o lístky jistě vzbudil jednak soupeř Bayernu Mnichov, ale také nová trenérská tvář Bayernu Pep Guardiola. Jednalo se o první mezinárodní zápas Bayernu v sezóně 2013/2014 pod vedením tohoto nového kouče  Guardioly. Oba týmy před sezónou výrazně posílily své kadry (přivedly nové posily). Zatímco Barcelona přivedla jednoho z nejtalentovanějších útočníků současnosti brazilce Neymara, Bayern zase ulovil do své středové řady bývalého hráče Barcelony Thiaga Alcantaru.  Již předzápasové sestavy napověděly, že Barcelona (na rozdíl od Bayernu) tento zápas nebrala úplně vážně. Na soupisce chyběla řada opor jako Xavi, Iniesta, Alves a další, kteří odpočívali po absolvování naročného programu v Brazílii, kde se hrál konfederační pohár FIFA.

Diváci se v první půli dočkali alespoň Messiho, který byl v zápase nejnebezpečnějším hráčem Barcelony. Na obou týmech byla vidět nerozehranost a dosti nepřesností. V první půli měl navrch Bayern, který si nemohl dovolit na domácím stadionu nic podcenit a poslal na hřiště silnou sestavu včetně nové letní posily Thiaga Alcantary. Do první šance zápasu se dostal Lionel Messi, který využil nepřesnosti v záložní řadě Bayernu a po úniku středem hřiště střílel těsně vedle Neureovo branky. Postupem času získal Bayern převahu, která vyústila v první branku. Tu vstřelil v 15. minutě hlavou Phillip Lahm po krásně zatočeném centru Ribéryho. První poločas měl spád a na obou stranách se bylo na co dívat. Bayern měl ještě několik šancí, ale žádnou z nich již nedokázal zužitkovat. Ve druhém poločase došlo na obou stranách ke střídání a tempo hry opadlo. Vypadalo to, že oba týmy jsou s výsledkem zápasu spokojeni. V 87. minutě pak přidal druhou branku střídající Mandžukič, který využil přízemního centru z levé strany a zakončoval do prázdné branky. Bayern si tak připsal v sezóně první vítězství 2:0.

Předzápasové sestavy

FC Barcelona: Pinto  Montoya- Bartra-Mascherano-Adriano  Dos Santos -Song-Roberto   Sánchez -Messi -Tello

Trenér : Jordi Roura

FC Bayern Mnichov: Neuer  Rafinha-Boateng-Dante-Alaba   Thiago-Lahm-Robben-Kroos Ribéry Müller

Trenér: Pep Guardiola