Je libo Maracujový cheescake?

Pondělí, klasický pracovní den, kdy se ráno musíte nakopnout silnou kávou, ne-li dvěma, abyste zůstali do oběda bdělí, po obědě hodinka3 lehké práce, následuje pětiminutová svačinka, ze které se stane hodina tlachání u automatu a pak hurá sbalit se a domů. Asi nikomu z nás tento scénář není uplně cizí.
Občas ale přijde nějaká ta záchrana, světýlko, co nám projasní den. To přišlo právě v pondělí 29.9., kdy na mě při ránu vyskočila zpráva od Helenky: V pondělí Cupcakes ze zeleného čaje a káva zdarma, jako promo k otevření nového Farranga. Otevíráme v 9.00 ! ..
Jestli nám dvěma něco dokáže zlepšit den, tak je to přesně tohle a cokoli, co se týká jídla. Ačkoli je to náš první článek pro Skok, dovolím si tvrdit, že jsme už celkem pokročilé degustátorky (minimálně jsme za jídlo už hodně utratily a stále je to kralující položka v našich výdajích), takže cokoli nového a nepoznaného přijímáme jako výzvu (dokonce vlastníme i seznam must taste and must visit, ale o tom až někdy jindy).
Odpoledne jsme se tedy s očekáváním vydaly z Náměstí Míru směrem k Vinohradům (jako správné Pražačky samozřejmě podle GPS) a k našemu překvapení jsme se zastavily hned vedle Celebrity Caffé. Z venku Farrango působí jako kavárna či bar vyšší třídy – stačil nám jediný pohled a bylo jasné, že jsme obě pomyslely na to, jak naše peněženka zapláče, ale tak dejme tomu šanci.

 

Hned po vstupu na mne padla atmosféra baru přibližně z poválečného období – ani ne moc malá ani ne moc velká místnost, vše v tmavém dřevě, čalouněná křesla a sedačky. Celkově působí Farrango velice příjemně a klidně. Přesně ten typ kavárny, co člověku pomůže vzdálit se od současnosti a každodeního shonu – jen tak vypnout a to i přes to, že je to právě jeden z těch podniků, kde sedíte za výlohou. Wifi a časopisy samozřejmostí. Míst na sezení je tak akorát na udržení klidu ke konverzaci či studiu.

Co se týče nabídky se naštěstí nejedná o podnik, co se pyšní jídelákem velkým jako bible čitající přes sto pokrmů. Zde se naštěstí hraje na kvalitu a ne na kvantitu (alespoň se tak zdá). Vybrat si můžete ze snídaňových menu (anglická snídaně, musli…), dortíků (Chocolate-chili cake, Smetanový dort z bílé čokolády a zeleného čaje aj..) a drobných pokrmů. Z nápojů naleznete v lístku především kávu, čaje, koktejly a domácí limonády.

2K příležitosti opening jsme měly možnost vyzkoušet zdarma cupcake ze zeleného čaje, laskonku s maracujovým krémem a kávičku. ‘‘Cupcake ze zeleného čaje? To jako fakt? Fakt je zelenej!‘‘ Pastva jak pro oči, tak pro chuťové pohárky, ovšem pro sedící kolem asi moc ne, vzhledem k tomu, že ani jedna z nás stále nepřišla na to, jak sníst cupcake, aby člověk nevypadal jako, no.. však to asi znáte… Tak jako tak bych ho doporučila každému navštěvníkovi Farranga. Je hodně lehký a přiměřeně sladký, což se tedy nedá říct o laskonce. Její přeslazený korpus bohužel pokazil celkový dojem z jinak lahodného jemného krému, po kterém jsme se oblizovaly až za ušima.

I když jsou dortíky menší, zaručeně by vám stačily na ukojení chuti. My jsme se ale rozhodly vyzkoušet toho co nejvíce (když už tak už).  Vsadily jsme na maracujový cheescake, Chocolate-Chilli cake a domácí ledový čaj. Bohužel nám bylo sděleno, že dnešní menu je poněkud omezené – pouze cheescake. Zklamání…, co se dá dělat…, ochutnáme aspoň ten…

Při chvilce čekání nastává čas zhodnotit kávičku. Farrango bych rozhodně nezařadila mezi kavárny nabízející kávu, ze které si sednete na zadek. Dostaly jsme průměrné espreso, a tak jak to v mnoha podnicích chodí, voda se k ní nepodává. Škoda.

Po chvilce nám donesl dvě konvičky s vařící vodou a sáčkem herbal čaje – co to? Nová verze domácího ledového čaje?

Dorty nejsou…, čaje špatně…, všechno špatně.. Nic moc, ale zase první den, ještě se možná smilujeme. Tak snad to spraví cheescake.

Záchrana se nekonala, alespoň za mě ne. Cheescake  sice vypadá luxusně (ostatně jako vše, co jsme měly na stole), ale! Maracujový krém, byť chuťově velká zajímavost, bohužel při spojení s korpusem rozhodně žádná hitparáda. Pokud někdo hledá doslova sladkou tečku, pak to pro něj bude asi to pravé, na mě každopádně působil opravdu přeslazeně, ani jsem nedojedla svoji půlku.

1Domácí čaj jsme nakonec dostaly, na přání vám jej mohou dosladit. Klasický domácí čaj, neurazí, nenadchne.

Abych návštěvu shrnula – Obsluha byť milá, tak ne úplně profesionální a poněkud zmatená, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o opening a jsme přeci jen lidi, můžeme doufat, že to není standartem. Dortíků jsme sice moc nevyzkoušely, ale z toho, co jsme měly, bych hodnotila průměr. Písnička se nekonala, všechno mi to závěrem přišlo na jeden způsob. Hlavně tam dejme hodně cukru, lidi to maj rádi!‘. Jediná chuťová zajímavost byl Cupcake a krém v laskonce.

Ceny průměrné, na Vinohrady a prostředí kavárny bych řekla příznivé, i když bych byla schopna vyjmenovat mnoho dalších podniků, co by cenově a kvalitativně Farrangu určitě předčily.

Celkově nás výlet do Farrango Caffé stál 150,- (platily jsme dvě limči a dort, zbytek pozornost podniku k příležitosti otvíračky). Pokud budete mít cestu okolo, stavte se a zkuste, třeba se někomu trefí do noty. My ale půjdeme o dům dál.

6.5/10

Externí dopisovatel Zuzi Kubínová