Uvařte si pivo doma – www.pivovarky.cz

Konečně je tady minipivovárek, který se Vám vejde do obývaku a může s ním vařit opravdu každý. Ano, i Vaše babička Vám teď může uvařit pivo, které kvalitou předčí mnohé značky na současném pivním trhu. Je to jednoduché – suroviny které použijete, se Vám odrazí na výsledné kvalitě piva. V jedné várce zvládnete připravit až 40l mladiny, v takovémto množství na kvalitě opravdu nešetřete, ať výsledný mok stojí za to.

Jak to funguje? Představte si pračku, do které vložíte prádlo a vyberete vhodný program. S tímto pivovárkem je to stejné, jen místo prádla vkládáte slad a chmel. Samotný proces trvá cca 8 hodin a na Vás je jen vybrat teplotu vaření a dobu “odpočinku” či jen zvolit nastavený program, který vaří za Vás. To vše snadno ovládáte přes zelené a červené tlačítko.

Pivovárek lze půjčit třeba jen na víkend na webu www.pivovarky.cz a zvládnete s ním připravit nejen ležáky či pšeničná piva,ale i britský ale anebo irský stout.

 brum

 

 

 

 

 

 

 

11 výhod Brumas domácího minipivovaru

Zcela automatický varný proces: 
Brumas domácí minipivovar je jediný minipivovar na světě, který za Vás vaří tradičně a není potřeba znát varný proces

Pro začátečníky i pro experty: 
Brumas domácí minipivovar je snadné používat díky režimu „AUTO vaření“. Pro experty je zas integrován program „Vaření na přání“ kde si sami určíte čas a teplotu ohřevu.

Excelentní chuť piva:
V našem varném procesu nepoužíváme extrakty, ale pouze skutečné čerstvé suroviny, tak dosáhnete nejlepší možné chutě piva. Proto piva uvařená v Brumas domácím minipivovaru chutnají tak skvěle.

Prémiový design: 
Lesklá měď, zářivá nerez a pokročilá technologie. Ingredience jsou připravené ve varných baleních. Osahují slad, chmel a kvasnice nebo můžete použít svoje vlastní ingredience a přizpůsobit várku své vlastní chuti.

Nerezový či měděný povrch vystírací kádě: 
S naší profesionální varnou nevytvoříte pouze nejlepší piva, ale také uděláte dojem na Vaše přátele s výjímečnou kvalitou tohoto zařízení.

Kapacita až 40 litrů: 
V jedné várce uvaříte až 40 litrů piva – to znamená 80 piv během jednoho varného procesu.

Minimální doba zrání 20 dnů: 
Varný proces zabere půl dne a pivo bude hotovo po minimální době zrání 20 dnů. Lze jej uchovávat minimálně 3 měsíce.

Přírodní ingredience a žádné chemikálie: 
K tradičnímu varnému procesu používáme pouze nejkvalitnější slad, chmel a kvasinky připravené ve varných baleních speciálně pro britský ale, irský stout, ale i pro ležáky, či pšeničná piva.

Auto čištění: 
Minipivovar se sám pročistí za pomoci vestavěného čístícího programu nazvaného “auto myčka“™ .To znamená, že Brumas domácí minipivovar je snadné udržet čistý.

Snadná manipulace: 
Pivní varny jsou kompaktní (hloubka x šířka x výška =  22″ x 24″ x 26″ a 55 x 60 x 65 cm) a dohromady mají hmotnost 22 kg.

Záruka německé kvality: 
Robustní minipivovar byl vyroben v Bavorsku v Německu z pevné nerezi a lesklé mědi. Poskytujeme záruku 2 roky pro soukromé používání a 1 rok pro komerční využití.

 

nadoba

 

Návod

Rmutování: Voda se zahřeje ve varné nádobě a vířivce uzavřené těsnícím kruhem. Přibližně 7,5 kg sladu se smíchá s vodou v nádobě na rmutování a sladinu. Pára a vzduch z varné nádoby jsou vháněny silikonovou trubicí do nádoby na rmutování a sladinu. Směs páry, vzduchu a tepla míchá rmutovací směs. Řídící jednotka kontroluje přidávání páry a udržuje proteinové zbytky podle zvoleného programu, který může obsahovat až 6 opakování.

Scezování: Voda zahřátá pro vytvoření páry je použita na scezení sladiny a proto přečerpána do vědra. Ke spuštění scezování stačí umístit silikovonou trubici do varné nádoby s vířivkou. Sladina cirkuluje dokud není zcela čistá. Scezování trvá přibližně 45 minut. Po skončení mohou být použitá zrna odstraněna bez zašpinění podlahy.

Kvašení: Primární kvašení probíhá v otevřené nádobě a zrání potom v lahvích či sudech. Po 2 až 6 týdnech si můžete pivo vychutnat.

Vaření chmele: Sladina je nyní ve varné nádobě s vířivkou a bude se vařit s chmelem. Je možné nastavení různých stupňů vaření. Doba varu je řízena řídící jednotkou. Je možné kondenzovat výpary v nádobě na rmutování a sladinu – pára nepoškozuje stěny a na integrované čištění je použita horká voda. Nerozpustné zbytky jsou odděleny integrovanou vířivkou.

Více info na webu: www.pivovarky.cz

PD