Sparta přehrála Kometu hladce 4:0

Hokejisté Sparty Praha přivítali v rámci 48. kola hokejové extraligy na domácí půdě tým Komety Brno. Zápas sliboval napínavý duel vzhledem k postavení obou týmu v horní polovině tabulky i celkové prestiži, kterou duely těchto dvou týmů představují.

Předpovědi se nakonec nevyplnily a Sparta jednoznačně přehrála Kometu 4:0. Již v první třetině se dvakrát prosadil Lukáš Pech, který nejprve využil přesilovku 5 na 3 k otevření skóre do odkryté branky ve 4. minutě a  následně v 13. minutě při rychlé sparťanské kombinaci zakončil znovu do prázdné klece. Kometa branku Sparty téměř neohrozila.

Během druhé třetině si Kometa již vytvořila vážnější šanci, ale překonat gólmana Sparty  se ji nepodařilo. Naděje na obrat v utkání svitla Kometě v 37.minutě, kdy se po skrumáží před sparťanskou brankou ohnal holí brankář Sparty Pöpperle po hostujícím Čermákovi a vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Do sparťanské brány se postavil náhradník Filip Novotný.

Dlouhou přesilovku Brna se podařilo Spartě přečkat a v třetí třetině potvrdila svoji převahu dalšími dvěma góly. Ve 46. minutě dostal Forman střelou kotouč mezi Novotného betony. Čtvrtý gól přidal z doražky v 51. minutě Klimek.

Velkým plusem zápasu byla výborná atmosféra. Do ochozů O2 arény si našlo cestu téměř 12 000 diváků. K vidění bylo choreo v kotlech obou týmů. Fanoušci Komety, kteří přijeli jako obvykle v hojném počtu, aktivně povzbuzovali svůj tým i při nepříznivém stavu až do konce utkání.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Pech (J. Hlinka, Mikuš), 13. Pech (Forman, Kumstát), 46. Forman (Kalina, Piskáček), 51. Klimek (Řepík, J. Hlinka). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hejduk – Špůr, Lhotský. Vyloučení: 4:5, navíc Pöpperle (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 11 974.
Sparta: Pöpperle (37. F. Novotný) – Gernát, J. Mikuš, Piskáček, Kalina, Eminger, Nedomlel, od 21. navíc Barinka – Řepík, J. Hlinka, Klimek – Ihnacak, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Brno: Vejmelka – O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil – H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II – V. Němec, Nečas, Brabenec – Vondráček, Dočekal, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.