Černý pokoj

Tma. Úplná tma. To je vše, co uvidíte v escape hře Černý pokoj. Tedy alespoň polovina vašeho týmu. Naši oblíbenci z Lostrooms v pražských Vršovicích totiž nelenili a přinesli do escape her novinku a hned na začátku hry rozdělí hrající na dvě části. A tak zatímco polovina je odkázána jen na svůj sluch a hmat, zbytek týmu je uzavřen v místnosti s monitorem a mikrofonem a má za úkol nevidoucí kamarády navigovat. Říká se, že komunikace je základem každého vztahu a Černý pokoj schopnosti porozumění rozhodně otestuje. „Slepci“ jsou totiž na svých kamarádech zcela závislí, pokud nedostanou přesné instrukce, hra se může pořádně prodloužit! Nicméně právě drobná nedorozumění dávají hře náboj a šťávu.

Hra je relativně náročná, ale především je to netradiční strukturou této místnosti, která zaskočí i ty nejzkušenější hráče. Taktika je totiž úplně jiná, než na co jsme byli zvyklí! I díky tomu jsme narazili na jeden pořádný „zásek“, který nám hru pořádně znepříjemnil. S tím se musí počítat, ale nepříjemností byla nemožnost dozvonit se o nápovědu. Ta přišla až po 20 minutách, když už zavládla v týmu pořádná frustrace.

Celkově jsme v Černém pokoji strávili příjemnou hodinku a deset minut a pořádně jsme si procvičili jak naše mozkové buňky, tak i jednostrannou komunikaci. Teď už jen zavést systém, aby vždy jeden pracovník Lostrooms byl stále na příjmu a zážitek bude dokonalý. Doporučujeme!

http://www.lostrooms.cz