RESPECT FESTIVAL

nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 14/06/2014 - 15/06/2014
Celý den

Místo konání
Park Ladronka, Praha

kategorie


Festival nabídne temný folk z Finska i utajené židovské kořeny londýnského undergroundu.

Letošní, 17. ročník nejdobrodružnější české přehlídky world music mapuje bílá místa nejen vzdálených hudebních kultur, ale i našeho kontinentu. Pekko Käppi z Finska balancuje na tenké hraně mezi drásavým neofolkem a archaickými nástroji, které kdysi pálili církevní puritáni. Londýnskou superskupinu Yiddish Twist Orchestra tvoří spoluhráči Erica Claptona a Eltona Johna s šokujícím repertoárem. Tvoří jej totiž zapomenutá hudba z éry dávno před nástupem Beatles, kdy se v imigrantských čtvrtích Londýna mísily židovské vlivy s hudbou z Jamajky.

Respect festival proběhne o víkendu 14. a 15. června v pražském parku Ladronka. Jeho krédem je nabízet neznámou hudbu ze všech konců světa a vytvářet nové trendy které v dalších sezónách inspirují mainstreamové festivaly. Právě na podiu Respectu se v Česku poprvé objevila romská hudba z Balkánu či pouštní blues ze Sahary.

Jako bonus festival přináší bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Na výtvarném oživení prostoru se podílí studenti DAMUa v rámci open-air galerie vytvoří umělecké objekty speciálně pro Respect Američan Michael Delia Marianna Stránská„K našim prioritám patří i zábava pro děti – výtvarné a sportovní aktivity, skákací hrad či vystoupení bublinkáře,“ uvádí programový ředitel Bořislav Holeček. Pestrou stravu nabízejí stánky s exotickými delikatesami a k duševnímu občerstvení poslouží výstavy neziskových organizací.

Nabídku červnového festivalového víkendu rozšíří i letos doprovodné koncerty. Na saharské blues Etran Finatawa (26.5.) navazuje explozivní post-rock Jambinai (10.6.) z jižní Koreje v Paláci Akropolis.

V současné době pořídíte vstupenky na Respect v sítích Ticketpro a to za zvýhodněné vstupné, které bude platit do 1. května. Ceny: dvoudenní 470 Kč, dvoudenní rodinná 550 Kč, jednodenní 400 Kč. Lístky koupíte i na stránkách www.respectfestival.cz, kde najdete více informací nejen o vystupujících kapelách. Na doprovodné koncerty budou mít majitelé vstupenek na hlavní program Respect festival slevu 100 Kč (pouze při koupi na místě).