Kachekran 2015

ČT, 5.3.2015 – Kongresové centrum Praha

Kachekran aneb Karneval chemiků končící k ránu! je největším karnevalem v Čechách. Poprvé se na něm do masek převlékli studenti všech pražských univerzit v roce 1959 a od té doby přilákal desítky tisíc návštěvníků a vystoupilo na něm mnoho známých umělců. Letos se o zábavu bude starat plesová kapela Big’O’Band, DJ N’zym + Fazy Luckers a special guest, který bude brzy odtajněn. Dále se můžete těšit na soutěže v maskách, souboje fakult, divadelní scénky, taneční vystoupení nebo se na památku zvěčnit ve Photoboxu.

Dress codem večera jsou kostýmy a masky.

Vystupující umělci

Big’O’Band (Jazz, Pop, Blues, Funk)

Liberecký bigband, který ke svému řemeslu přistupuje s moderní vizí. Nechce být zkostnatělým tělesem, které hraje stále tytéž písně v zastaralých úpravách. Repertoár kapely dnes zahrnuje především soudobou tvorbu, i když neopouští ani od tradičních bigbandových skladeb. Big’O’Band se nebojí vystoupit z řady a chopit se neotřelých aranží, nebojácně vstupuje do vod nejen popu, ale i rocku, funky a obecně hudby, která je blízká především mladší generaci a uším s širokým hudebním záběrem.

N’zym (Drum’n’bass, House)

N’zym vlastním jménem Kamil Lhoták do puntíku naplňuje definici Party DJ. Jeho sety nejsou nikdy stejné a velmi se blíží živému hraní. Používáním samplů známých hitů v překvapivých mixech je každé jeho vystoupení unikátní a přímo podle aktuální chuti publika. Dlouhodobá intenzivní příprava hudebního materiálu přináší dokonalou orientaci v konkrétním čase a prostoru party. Proto se z N’zymova audio set-upu můžete dočkat všech žánrů od houseu po drum’n’bass s vtipnými výlety až k funky, hiphopu a notoricky známým melodiím a pokřikům.

317300-800

TZ