KARL LAGERFELD: “RUFUSE WAINWRIGHTA ZBOŽŇUJI, ALE MÁ PŘÍŠERNÝ VKUS!”

Excentrický hudební génius Rufus Wainwright není na první pohled typickou módní ikonou. Autor populárních hitů, dvou oper i hudby k několika filmům má však k módě blíž než si myslíte – aby ne, když se neustále pohybuje ve společnosti superhvězd jako Elton John nebo Karl Lagerfeld. Jaký je jeho vztah k módě?

 

Osobně si myslím, že vypadám dobře ve většině modelů. Hodně riskuji, ale nebojím se, že bych vypadal jako hlupák“, usmívá se sympatický klavírista, zpěvák a skladatel. O vztahu mezi módou a hudbou tvrdí, že je mocný a nelze oddělit, a v používání extravagantních módních prvků na jevišti se přímo vyžívá.

 

Zpěvák, jež je v současnosti nejúspěšnějším pokračovatelem slavného rodu Wainwrightů, si potrpí na obleky v křiklavých barvách a osobité šály v roztodivných vzorech. Velmi rád také ukazuje masitý stříbrný prsten, který mu dal Elton John poté, co vyšel z protidrogové léčebny. Slavný skladatel totiž neměl vůbec lehké dospívání – ve 14 letech byl znásilněn, tragédii utápěl v alkoholu a drogách, ale od té doby, co žije s německým producentem Jornem Weisbrodtem se zdá, že je zase všechno v naprostém pořádku. V roce 2013 se mu dokonce narodila holčička, kterou má s dcerou Leonarda Cohena!

 

Se smíchem vypráví historku o Karlu Lagerfeldovi, kterého se v jednom interview ptali na jeho největší oblíbence. Lagerfeld se nejprve zamyslel a potom vyhrkl: „Zbožňuji hudbu Rufuse Wainwrighta, má ale ten nejpříšernější vkus na světě!“ Excentrický skladatel si však z tohoto tvrzení nic nedělá, naopak se nechal slyšet, že Lagerfeldova slova bere jako kompliment a poctu, že si ho legenda světové módy vůbec povšimla – ať už v jakémkoli světle.

 

Extravagantní módní styl Rufuse Wainwrighta budete moci ostatně posoudit na vlastní oči – již 25. března totiž přijede do Prahy, kde v rámci turné ke své nové desce – výběru z nějvětších hitů zazpívá v divadle Hybernia. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro od 690,- plus poplatky.

 

FB event:  https://www.facebook.com/events/606150659422170/?fref=ts