O‘Sullivan obhajuje titul na MS ve snookeru

O’Sullivan zahájí turnaj tuto neděli a jako první se mu do cesty postaví Skot Marcus Campbell – světová 27.

Když si zavzpomínáme na minulý rok a stejný turnaj, O’Sullivan porazil ve finále Ali Cartera a získal svůj už 4. světový titul. Ten samý večer oznámil, že s kulečníkem na nějaký čas končí. Moc dlouho mu to však nevydrželo. Nějaký čas trávil na své farmě (kde prý podle svých slov udělal spoustu práce), ale láska ke kulečníku ho vrátila zase zpět k zelenému plátnu.

Betfair dokonce přisoudil O‘Sullivanovi kurz 6-1 na celkové vítězství stejně jako světové jedničce Marku Selbymu a vítězi z roku 2010 Neilu Robertsonovi.

Na tiskové konferenci O’Sullivan prohlásil: „Byla by to asi pohádka, kdybych letos vyhrál. Každopádně loňské vítězství je pro mě největším sportovním úspěchem a zážitkem.“

„Důvod, proč jsem se vrátil, je jednoduchý, uvědomil jsem si, že se potřebuji znovu na něco zaměřit.“

„Hodně běhám, od té doby, co jsem oznámil návrat, jsem shodil i dost kilo. Pokusím se udržet krok s těmi mladšími.“

„Trénuji 4-5 hodin denně, což je docela těžké, když ztrácím koncentraci už po dvou hodinách,“ prohlásil s úsměvem O‘Sullivan.

Sledovat loňského šampiona zpátky u stolu bude určitě zajímavé. První kolo se hraje na 19 framů, hráč, který jako první vyhraje 9 framů postupuje do dalšího kola. Bude to i O’Sullivan?? Nechme se překvapit, kam až dojde..