Zlín i na podruhé nedal Kometě prostor pro jedinou branku, ve finálové sérii vede 2:0

Velmi suverénně vlétl domácí Zlín do úvodních dvou duelů finále ČP play-off tuzemské nejvyšší soutěže, když i na podruhé zdolali brněnskou Kometu jednoznačně 3:0. Tentokrát si domácí zajistili vítězství díky využitým přesilovkám, z nichž vytěžili všechny tři branky. Kometa má nyní dva dny na nalezení receptu pro překonání zlínského Kašíka, příští šanci bude mít na velikonoční pondělí na svém ledě.

Kometa pro druhý finálový duel dala přednost sestavě s Čiliakem v brance, čtyřicetiletý veterán Trvaj zůstal protentokrát jen na střídačce. V úvodu první třetiny si oba celky vyzkoušely hru v početní výhodě, ovšem využít jí nedokázal ani jeden ze soupeřů. Přesto první branka do sítě Komety padla přeci jen z přesilové hry. V 16. minutě našel Veselého přesnou přihrávkou domácí kapitán Čajánek a ten již neměl sebemenší problém přidat svou osmou branku v letošním vyřazovací části.

Druhá třetina byla typickou ukázkou zlínského pojetí hokeje. Domácí se soustředili především na obranu a čekala na chyby soupeře. Kometa se tlačila do útočného pásma, obstřelovala Kašíka jak mohla, brankář žlutomodrých byl ale opět bezchybný. Druhou branku do sítě Komety mohl přidat Kotvan, ten však pohrdl prázdnou brankou. Těsně před koncem druhé třetiny rozjásal domácí fandy Honejsek, který v přesilové hře prostřelil Čiliaka mezi betony.

Scénář třetí třetiny nesl prakticky identické znaky z předchozího duelu. Brňané se urputně tlačili do útoku, ale tam naráželi na zodpovědnou obranu s výborně chytajícím Kašíkem v brance. Plány brněnského trenéra Kýhose na vyrovnání navíc překazil v 54. minutě Svoboda, který se musel poroučet na trestnou lavici. V následující přesilové hře domácí Zlín pečetil své vítězství třetí brankou z hole Honejska. Zlínští hokejisté předvedli opět výborně sehranou přesilovou hru, zatímco při druhé brance jim na využití výhody stačilo třiadvacet vteřin, tentokrát to bylo pouze sedm. Finálová série se nyní přesouvá do Brna, kde bude pokračovat v pondělí 21.dubna.

F2: PSG Zlín vs HC Kometa Brno – 3:0 (1:0 – 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Veselý (Čajánek, Honejsek), 40. Honejsek (Veselý, Čajánek), 55. Honejsek (Čajánek)

Vyloučení: 7:11, Využití: 3:0, Diváci: 7000 (vyprodáno), Stav série: 2:0

PSG Zlín: Kašík – Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček – Honejsek, Čajánek, Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Ondráček, Melenovský, Kubiš – Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira

HC Kometa Brno: Čiliak – Dujsík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, od 59. navíc Miller – Vondráček, Čermák, Pivko – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Jakub Svoboda, Koreis, J. Hruška – Raška, P. Mrázek, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran