7 kulí kometě, made by Sparta

Po skončení zimní olympiády se znovu rozjela česká hokejová extraliga a úterní 48. kolo slibovalo zajímavý duel mezi pražskou Spartou, která si již v předchozím kole před zahájením olympiády zajistila zisk Prezidentského poháru, a brněnskou Kometou, která potřebuje body pro co nejvýhodnější umístění pro play-off.

Zahájení zápasu předcházel krátký ceremoniál převzetí Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Poté se již naplno rozjel samotný zápas. Sparťané do zápasu doslova vlétli a již ve 42 sekundě vstřeil první gól kanonýr Petr Ton, který backhandovým blafákem překonal brankáře Jiřího Trvaje.  Sparta i nadále pokračovala ve vysokém tempu a podařilo se jí při vlastním oslabení vsítil druhý gól Ivanem Rachůnkem, kterému se podařilo prostřelit Trvaje z velkého úhlu. Sparta výborně forčekovala a nepouštěla Brňany do větších akcí. Při hře čtyři na čtyři opět skórovala, kdy po samostatném úniku vstřelil již třetí gól Sparty Jaroslav Hlinka znovu balafákem do backhandu. Brankáře Trvaje v brněnské bráně následně nahradil Marek Čiliak.

V druhé třetině měl nejprve velmi dobrou šanci brněnský Zohorna, který však na Novotného nevyzrál.  Poté se znovu rozjela útočná vlna Sparty,  Jan Buchtele přidal čtvrtý gól a pátý gól zajistil dělovkou Karel Pilař při přesilové hře Sparty.

Ve třetí třetině hosté se hostům přece jenom podařilo mít mírnou převahu, kotouč několikrát zastavila tyčka, ale gól se jim nepodařilo vsítit.  Sparťané v průběhu třetí třetiny opět zabrali a Petr Ton přidal šestý zásah střelou z mezikruží. Ani za tohoto stavu Sparta nepolevila  a šest vteřin před koncem přidal šestý gól Dominik Simon.

Oslavu zisku Prezidentského poháru tedy zvládla Sparta na výbornou. V utkání jednoznačně dominovala,  hráči dobře bruslili, aktivně napadali soupeře, byli úspěšní v osobních soubojích a připsali si zasloužené vitězství nad Kometou Brno 7:0.

Branky a nahrávky: 1. Ton (Hlinka, T. Rachůnek), 9. I. Rachůnek (Klimek), 13. Hlinka (Ton), 26. Buchtele (Kumstát), 29. Pilař (Ton, Hlinka), 59. Ton (Hlinka, T. Rachůnek), 60. Simon.Rozhodčí: Horák, Pavlovič – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení:1:0. Diváci: 7347. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 7:0. Nejlepší hráči utkání:Novotný – Hanzlík.

HC Sparta Praha: Novotný – Pilař, Polášek, Švrček, Krejčík, Philipp, Piskáček, Kubát – Ton, Hlinka (C), T. Rachůnek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Divíšek, I. Rachůnek – Simon, Přibyl, Forman.

HC Kometa Brno: Trvaj (od 13. Čiliak) – Dlapa, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Sedlák – Vondráček, Čermák (C), Hruška – T. Svoboda, Němec, Káňa – Novotný, Koreis, Burian – Mrázek, Raška, Zohorna – Wasserbauer.