7 podzimních

Pivní běh má název ” 7 podzimních “, vznikl mezi studenty stavební fakulty ČVUT někdy v 50 letech, trasa se různě měnila, ale vždy to bylo z Malé Strany na Strahov. V 80 letech ho začali pořádat studenti VŠE, nejrychlejší čistý čas byl něco kolem 17 minut, ale trasa byla podstatně kratší než dnes. Dávnou historii neznám, v době největší slávy v 80. a 90. letech se účastnilo kolem sta závodníků. Dnes je účast podstatně nižší, za úspěch se dá považovat, když doběhne do cíle v regulérním čase alespoň 20 běžců. V nedávné minulosti se ještě běhala jarní alternativa ” 7 jarních “, před několika lety byla pro organizační náročnost a vyčerpanost pořadatelů zrušena. V současnosti se běhu účastní užší parta bývalých spolužáků z ekonomky a ze stavárny, plus další jejich kamarádi, spolupracovníci, rodinní příslušníci a známí. Povinností závodníků je zkonzumovat v každé ze 7 určených hospod alespoň jedno pivo, počítá se celkový čas, odečítají se čekací doby v jednotlivých hospodách, na regulérní průběh dohlížejí kontroly v každé zastávce.
beh

 

 

 

 

 

 
 

Pro umístění se počítají všechny časy běžců, kteří dorazí do cíle do 22. hod. Start je od 19. do 20. hodiny – trasu je tedy nutné uběhnout za 2 až 3 hodiny hrubého času ( což každý, který se v žádné hospodě moc nezakecá a jde alespoň rychlou chůzí, musí zvládnout ). Přesně v 7 ale většinou nikdo nevyběhne. Na startu dostane každý účastník kartu, na které je seznam zastávek včetně adres, potvrzuje je každá kontrola, píše se na ní startovní a konečný čas, zapisují se čekací doby, které počítá příslušná kontrola. V cíli tuto kartu závodník odevzdá, komise spočítá časy a určí umístění. Vyvrcholením je vyhlášení výsledků, dále probíhá volná zábava a nesoutěžní konzumace.
Běh není nijak sponzorován ani honorován, každý účastník si musí zaplatit co vypije, odměnou mu je památeční diplom ( který dostane každý účastník včetně hlídek ), dobrý pocit a hodnotný zážitek.

Každý ročník startuje během listopadu ve výše uvedeném čase v posledních letech v Malostranské pivnici , Cihelná 3, Malá Strana, Praha 1, výhodná poloha, kousek od metra, dostatečná kapacita a relativně vstřícný přístup. Jedná se o orientační běh, proto se trasa předem nezveřejňuje, každý rok se drobně obměňuje, její délka se pohybuje mezi 2 a 3 kilometry, přibližná osa je, dle tradice, Malá Strana – Strahov.

Více info na: 7 podzimních

Na akci Vás zve externí dopisovatel David Polanecký