Ajax se třese, Tottenham může doufat

Boj o světovou třídu: oba bývalí vítězové evropských pohárů Ajax Amsterdam a Dynamo Kijev se zatím rozešli s nerozhodnutým výsledkem. Tottenham utrpěl ostudnou blamáž v Bernu a zlé překvapení zažila Sparta.

Ajax Amsterdam ve třetím předkole Ligy Mistrů pohrdl šancí postoupit rovnou. Namísto toho se musí po remíze 1:1 s Dynamem Kijev obávat o postup do vysněné milionářské ligy. Všechno důležité se odehrálo ve druhém poločase. Nejprve se v 57. Minutě po hrubém faulu a druhé žluté kartě poroučel ze hřiště Kijevský Denis Garmach. Jen o minutu později šokoval ukrajinský tým Jan Vertonghen z Ajaxu, když tečoval centrovaný míč zády do branky. Vedení Ajaxu ovšem netrvalo dlouho. V 66. Minutě srovnal Oleg Gusyev.

Přední klub Premier League Tottenham se musel pokusit zvrátit nepříznívý výsledek domácího zápasu se švýcarskými Young Boys Bern 2:3, ale dočkal se pouze trpkého vyřazení po porážce 3:1 v odvetě. Po vyřazení Fenerbahce Istanbul tak Bern překvapil i tým ze severu Londýna.

Hořkou porážku si odnesla i Sparta, když v duelu se slovenským misterm MSK Žilina prohrála 0:2. Momodou Ceesay (51.) a Tomas Oravec (73.) přiblížili svůj klub historickému postupu do Ligy Mistrů. Favorizovaná Sparta zcela selhala a pokud by chtěla ještě pomýšlet na postup, musela by ve slovenské odvetě výrazně zlepšit hru a vyhrát o tři góly. V opačném případě už může pomýšlet pouze na účast v Evropské Lize.

posted by Jakub Krutsky