Událost jako hrom! Kometa uspořádá hokejové hry Brno 2016

Dlouho se o tom potají mluvilo, šířily se spekulace. Nyní už je jasno! Kometa chystá pro fanoušky hokeje skvělý start do nového roku 2016. V místě bývalého zimního stadionu za Lužánkami postaví mobilní kluziště s tribunami pro více než 20 000 diváků, které se na dvě utkání stane staronovým domovem hráčů Komety! Nejprve zde vyzvou indiány z Plzně, o týden později pražskou Spartu. Program her nabídne také souboj univerzit a další zajímavá utkání. Heslem celých her bude dlouholeté přání všech fanoušků i činovníků Komety, slogan „JDEME DOMŮ“. Záštitu nad hrami převzala brněnská rodačka, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Kateřina Valachová.

Domů a za rekordem?

Byla to právě Kometa, která společně se svými fanoušky dvakrát stála u novodobých rekordů v návštěvnosti extraligy. Nejprve se tak stalo v roce 2011, kdy při venkovním utkání Open Air Game ve Svítkově přišlo na utkání s domácími Pardubicemi dohromady 17140 diváků.

O rok později byla výluka NHL, v extralize řádily české hokejové hvězdy včetně Jaromíra Jágra. Právě na souboj Rytířů a Komety dojely z Brna houfy fanoušků a ve třetí části zápasu, který Kometa vyhrála 4:2, oznámil hlasatel O2 arény nový rekord Tipsport extraligy – 17182 diváků.

Nyní pro Kometu konečně nastává příležitost zlomit rekord v domácím prostředí. Hala nebo stadion, který by jí to umožnil, totiž v Brně desítky let chybí. Problém vyřeší mobilní tribuny pro více než 20 000 fanoušků. Padnout by tedy mohl nejen rekord extraligový, ale vůbec historický z dob hokejového Československa. O ten se postaraly dva kluby a jejich fanoušci: Spartak Sokolovo (dnešní Sparta) a Slovan Bratislava. V Praze jedno z utkání sezóny 1962/1963 vidělo úctyhodných 19000 fanoušků!

Postarají se odvěcí rivalové z Brna, Prahy nebo Plzně o nový zápis do hokejových dějin? O tom můžete rozhodnout také vy!

Skvělá propagace hokeje, Brna i Jihomoravského kraje, věří Libor Zábranský

Každý hokejový fanoušek má rád lámání rekordů, výhry, získávání titulů, oslavy. Totožně je na tom i současný šéf Komety a bývalý vynikající obránce Libor Zábranský, jenž bere Hokejové hry za událost, která se vymyká dnešnímu dění: „Bude se jednat o skvělou propagaci hokeje, města Brna, Jihomoravského kraje i připomínku naší slavné historie. Jde také o velký návrat domů. Věřím, že to nebude jen na chvíli. Že se časem vyplní sny všech fanoušků a hokej i fotbal se vrátí zpět za Lužánky, kde prožil klub svoji nejslavnější a nejúspěšnější hokejovou éru,“ připomíná Libor Zábranský jedenáct historických titulů, které se k Lužánkám automatický váží. „Děkuji městu Brnu, Jihomoravskému kraji, ministryni Kateřině Valachové, společnosti Starez-Sport, Českému svazu ledního hokeje, společnosti BPA i oběma klubům za velice vstřícné jednání a spolupráci, bez které by celou akci nebylo možno realizovat,“ říká Libor Zábranský.

Ze vstupného se podpoří studie a vznik projektu na výstavbu nového zimního stadionu za Lužánkami!

JDEME DOMŮ – tento slogan se hokejovými hrami spjatý má více významů. Prvotním je lednový návrat za Lužánky, dalším poté otevřená budoucnost nového hokejové stadionu za Lužánkami. Právě výtěžek z Hokejových her bude věnován na podporu studie a vzniku projektu na výstavbu nového zimního stadionu za Lužánkami.

4

Plánované pilíře programu Hokejových her Brno 2016

Neděle 3. 1. 2016 (13:00 hodin) HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 7. 1. 2016 (18:00 hodin) Masarykova Univerzita – Univerzita Karlova
Pátek 8. 1. 2016 (18:20 hodin) HC Kometa Brno – HC Sparta Praha