Arsenal po selhání v Lize Mistrů přivítal na domácím hřišti Everton

Proti sobě se postavily dva týmy s rozdílným výsledkem z posledních zápasů v evropských pohárech. Arsenal utrpěl těžkou prohru v Lize mistrů na domácím hřišti s francouzským týmem AS Monaco, zatímco Everton mohl slavit postup do dalšího kola Evropské ligy. Dosavadní účinkování v anglické lize vyznívá jednoznačně pro londýnský Arsenal. Rozdíl mezi oběma kluby před zápasem byl 20 bodů.

EVE3

Zápas začal velice opatrně na obě strany. Míč drželi častěji na kopačkách hráči hostujícího celku, ale nedokázali si vytvořit žádnou zajímavou příležitost. Hra byl plná nepřesností a postrádala bojovnost a větší nasazení. První půl hodinu byl na Emirates viděn velice neatraktivní fotbal. Arsenal se do tempa dostával velice pomalu. Na celém mužstvu ležela deka, z prohraného středečního zápasu. Do první šance se domácí celek dostal až ve 27. minutě, kdy po centru z levé strany hlavičkoval nepřesně Olivier Giroud. Tato akce byla spouštěč pro celou hru Arsenalu. Ve 40 minutě kopal svůj třetí roh londýnský celek. Centr doputoval na nohu Girouda, ten poslal míč z voleje ke vzdálenější tyči a otevřel tak skóre utkání. Nutno podotknout, že to byla první střela na branku v zápase. To bylo také vše zajímavé, co se odehrálo na hřišti v prvním poločase. Střely na branku po první polovině hry 2:0. Stav zápasu 1:0. Pro nezaujatého fanouška byl viděn nezáživný fotbal.

Everton1

Druhý poločas začal stejně, jako ten předchozí. První příležitost ke změně skóre si vypracovali hráči Evertonu. Centrovaný míč si ve vápně našel Romelu Lukaku (Everton), ale jeho slibně umístěný pokus vychytal gólman David Ospina. Ještě v lepší příležitosti se ocitl v 72. minutě Aaron Lennon (Everton). Jeho střelu z malého vápna opět likviduje krásným zákrokem londýnský brankář a hatí veškeré šance hostů na změnu výsledku. Na hodinách běžela už 89. Minuta, když se skóre měnilo podruhé. K velké radosti českých fanoušků u toho byl střídající kapitán české reprezentace Tomáš Rosický. V té době byl na hřišti čtvrthodinu, když ho svou přihrávkou našel před vápnem Mesut Özil. Rosický střelou z hranice velkého vápna pojistil vedení Arsenalu 2:0. Radost českému reprezentantovi nepřekazila ani teč jednoho z bránících hráčů soupeře. Tim Howard (Everton) neměl šanci na tečovanou střelu zareagovat. V nastaveném čase mohl ještě svůj druhý gól přidat Olivier Giroud, ale z bezprostřední blízkosti branky hlavičku neumístil dle jeho představ.

Everton2

K vidění bylo několik povedených akcí na obou stranách, a to zejména ve druhém poločase, jinak se jednalo spíše o průměrné utkání, po kterém se radovalo mužstvo, které mělo více ze hry, a tak zaslouženě slavilo tři body. Celkový počet střel na branku byl v poměru 4:2. Arsenal tak částečně odčinil porážku z Ligy Mistrů. Everton měl před sezónou ambice bojovat o pohárová umístění, ale ty se mu nadále vzdalují.

Nejlepší hráč zápasu dle redakce Skok+: David Ospina (Arsenal FC)