První vs. poslední = Plzeň vs. Hradec Králové

Vypadá to jako jednoduchá rovnice, ale celkový průběh zápasu tomu rozhodně neodpovídal. Byl to také zápas nejlepšího útoku s nejhorší obranou Synot ligy. Oba celky zažily úspěšný vstup do jarní části soutěže. Plzeň si s chutí zastřílela v domácím prostředí a zvítězila hladce nad Českými Budějovicemi (6:0). Hradec sice získal pouze bod, ale bylo to na hřišti v Mladé Boleslavi (2:2), kde prohrávali 2:0.

HR3

Zápas začal v rychlém tempu. Ve 4. minutě David Limberský uvolnil přihrávkou Daniela Koláře na pravém křídle (oba Plzeň). Ten se dokázal dostat až do velkého vápna, kde si zasekl míč. Střelu ukryl mezi nohy bránícího hráče a gólman se už jen marně natahoval po míči, který letěl přímo k tyči. Viktorka tak šla velice brzy do vedení. Plzeňská radost netrvala dlouho. Po ztrátě míče plzeňských fotbalistů na vlastní půlce hřiště se míče zmocnil Daniel Trubač (Hradec Králové), který lehce přešel přes Romana Hubníka a pokračoval dál na brankáře. Následně přenechal míče Emiru Haliloviči, který ovšem brankáře Matúše Kozáčika ještě nepřekonal. To se povedlo až po odraženém balónu Aleši Čermákovi, který lobem překonal přihlížející obránce a bezmocného gólmana. Zápas byl rychle srovnán na 1:1. Obě mužstva se vystřílela hned na začátku poločasu a za nerozhodného stavu odcházela do kabin.

HR1

Stejně, jak začal první poločas, začal i ten druhý. Plzeň během prvních minut vstřelila vedoucí branku a znovu u toho byl D. Kolář, který ve vápně našel Ondřeje Vaňka a ten se svou střelou nemýlil. Vedoucí brance předcházela kombinace na jeden dotek plzeňských fotbalistů, kteří připravili gólovou pozici pro O. Vaňka na stříbrném podnose. Doslova jako přes kopírák pokračoval druhý poločas. Po brzkém vedení Plzně 2:1 následovalo za nedlouho vyrovnání Hradce Králové. Domácí fotbalisté vyhráli několik soubojů na polovině soupeře, byl u toho znovu Aleš Čermák a také Emir Halilovič. Druhý jmenovaný byl šťastným střelcem a srovnal stav zápasu na 2:2. S tímto výsledkem by nejspíš byli spokojenější hráči domácího týmu, ale to by v týmu Viktorie nesměl být po uzdravení výborně hrající František Rajtoral. Po akci na levé straně hřiště dolétl centr až do vápna, kde ho z voleje povedenou střelou poslal za záda brankáře právě F. Rajtoral.

HR2

Plzeň se po třetí dostala do vedení a tentokrát už vedení uhájila. Po závěrečném hvizdu rozhodčího si do tabulky připsali tři body plzeňští fotbalisti. Hradec jako předzápasový outsider předvedl pěkný výkon a byl víc než důstojným soupeřem. Stav střel na branku po skončení zápasu také o mnohém vypovídal, protože Hradec měl dokonce o jednu střelu mezi tři tyče více. Oba týmy teď čeká rozdílná cesta Synot ligou. Plzeň bude bojovat o titul a Hradec o záchranu. S výkonem, který předvedl Hradec proti Viktorii, by se v nejvyšší soutěži České Republiky mohl udržet.

Nejlepší hráč zápasu dle redakce Skok+: Daniel Kolář (Viktoria Plzeň)

Zápasový souhrn:

HR4

Góly: 7. Aleš Čermák, 63. Emir Halilovič (HRK) – 4. Daniel Kolář, 51. Ondřej Vaněk, 76. František Rajtoral (PLZ)