Bylinkové opojení aneb požitek z kávy

Když jsme se letos byli v Čejkovicích podívat na již vyhlášené „Bylinkové slavnosti“, vůbec jsme netušili, co nás čeká, co si máme pod pojmem Bylinkový ráj představit.

V areálu firmy SONNENTOR nás čekala skvělá prezentace bylin, koření a kávy s ochutnávkami, exkurze do výrobního provozu, bohatý zábavný program pro děti i dospělé a tomu všemu kralovala báječná atmosféra s všudy přítomnou vůní bylinek.

Byli jsme z této akce tak nadšeni, že jsme do SONNENTORu přijeli znovu, tentokrát navštívit zdejší podnikovou prodejnu s úmyslem nakoupit především kávu, kterou jsme na slavnostech ochutnali. Tato vynikající káva odrůdy Arabica, pěstovaná biozemědělci ve vysokohorských podmínkách v Nikaragui, nás prostě „dostala“.

http://www.youtube.com/embed?listType=user_uploads&list=skokplus

Můžete mít sebelepší recept, ale neuvaříte dobrou kávu, pokud nebudete mít velmi kvalitní surovinu, z které tento nápoj připravíte. Společnost SONNENTOR, která na našem trhu působí již několik let, ve své nabídce tuto excelentní kávu má. Byla jednou z prvních v Česku, která se začala věnovat byznysu s biopotravinami. Společnost byla založena v roce 1992 Johannem Gutmannem a Tomášem Mitáčkem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské biospeciality jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Úspěch SONNENTORu spočívá v jeho jedinečných produktech, netradičních recepturách a vysoké kvalitě výrobků z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Při seznamování se s firmou nás provázel obchodní a marketingový manažer, pan Robert Tichý, který nás profesionálně seznámil s chodem firmy, jejím působením na trhu a bohatým sortimentem produktů. Rozhovor s ním si poslechněte na videu. Kromě již zmíněné kávy, kterou si můžete v předsálí podnikové prodejny nejen vychutnat, ale také zakoupit, a to jak v mletém, tak i v zrnkovém provedení, má tato firma v sortimentu snad všechny možné bylinky. Z bylinek se dá uvařit čaj, dochutit pokrmy či připravit pomazánky. Firma spolupracuje s téměř třiceti pěstiteli z celé České republiky, kteří pěstují byliny v místních klimatických podmínkách. Samozřejmě má též mezinárodní pěstitelské projekty v Nikaragui, Tanzánii, Albánii a mnoha dalších zemích.

http://www.youtube.com/embed?listType=user_uploads&list=skokplus

Pro starší a pokročilé pořádá firma exkurze. Pro děti školního věku zajímavý výlet, kde se děti seznámí se zpracováním čajů a koření. Součástí programu je i návštěva venkovní bylinkové zahrady. Samozřejmě si musíte všechny tyto akce s předstihem telefonicky objednat. Každoročně firma pořádá již zmíněné „Bylinkové slavnosti“.

Ve firmě si také mohou studenti objednat brigádu. Stačí napsat motivační dopis včetně životopisu a zaslat jej do 20.4.2015 na adresu: SlunecniBylinkovaPraxe@sonnentor.cz

Prodejna SONNENTOR v Čejkovicích má otevřeno po celý rok a její druhá prodejna sídlí v Brně. Má též partnerské prodejny, a to jak v Praze (1,2,6,7,8,9), tak i v jiných větších městech ČR.

Další informace najdete na www.sonnentor.cz.

Pokud chcete tuto firmu a její činnost poznat blíže, doporučujeme Vám najít si v kalendáři prostor na výlet do Čejkovic. Rozhodně nebudete litovat. Skok plus doporučuje.

http://www.youtube.com/embed?listType=user_uploads&list=skokplus

Recept Skoku plus na vynikající kávu:

Na přípravu filtrované kávy budeme potřebovat:
100% arabiku 17g
filtr HARIO V60
filtrační papíry pro V60
horkou vodu 92-95°
mlýnek na kávu s keramickými kameny HARIO skerton
Postup:
Nameleme na středně hrubo kávu 17g
Filtr dáme do drippu a vypláchneme, aby nebyla káva cítit po papíru
Dáme do něj kávu a mírně zalejeme – spaříme 30s ,aby káva byla intenzivnější
Pak zalejeme ve směru spirály, úzkým proudem vody
Extrahujeme cca 3 minuty, načež drippr odstavíme
Nechali jsme si nahřát šálek do kterého kávu přelijeme

Dobrou chuť!

20140912_141228

20140912_141132

20140912_141114

20140912_140714

20140912_135856