Czech Open 2013 ve stolním tenise se blíží

Prokopcov CZE o.k. na výšku IMG_0918V Olomouci se příští týden uskuteční turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenise – Czech Open 2013. Přehlídku světového stolního tenisu bude stejně jako vloni hostit sportovní hala UP Olomouc. Letos má Czech Open co do kvality “více hvězdiček,“ neboť byl zařazen do druhé nejvyšší kategorie – tzv. ITTF Major Series Event s celkovou dotací 85.000 US dolarů.

Aktuální startovní listina turnaje Czech Open 2013  čítá 262 hráčů a hráček ze 34 zemí z celého světa. Největší zahraniční výpravy přihlásily Německo (17 reprezentantů), Rakousko (16), Polsko (16) a Srbsko (16). Start v Olomouci si pochopitelně nenechají ujít všichni čeští reprezentanti, v čele s hráčkou elitní světové třicítky Ivetou Vacenovskou. Celkem se Czech Open 2013 zúčastní 41 českých hráčů a hráček, včetně Dmitrije Prokopcova, Petra Korbela, Renaty Štrbíkové a trojnásobného kadetského mistra Evropy Tomáše Polanského.

Ve dvouhře mužů bude turnajovou jedničkou vynikající portugalský reprezentant Marcos Freitas, dvaadvacátý hráč světového žebříčku. V ženském singlu je nejvýše nasazenou hráčkou mistryně Evropy z roku 2010 Běloruska Viktoria Pavlovičová (WR: 15.).

Vacenovská gesto IMG_5626Turnaj světové série ITTF World Tour ve stolním tenisu – Czech Open 2013 se bude hrát od středy 21. srpna do neděle 25. srpna. Příznivci stolního tenisu se mají na co těšit. Navíc jim pořadatelé letošního Czech Open připravili jedno velice příjemné překvapení. První tři dny olomouckého turnaje budou mít volný vstup. Vstupenky v hodnotě 70 Kč se začnou prodávat až na dva závěrečné dny Czech Open 2013, k dispozici bude i výhodná víkendová permanentka za 100 Kč. Pořadatelé tak chtějí oslovit sportovní veřejnost z celého Olomouckého kraje a přispět tím k další popularizaci stolního tenisu mezi dětmi a mládeží.

První dva dny Czech Open 2013 v Olomouci budou patřit kvalifikaci. Hlavní soutěže se rozeběhnou v pátek 23. srpna dopoledne a celý turnaj vyvrcholí závěrečnými zápasy v neděli 25. srpna odpoledne. Vše podstatné z Olomouce odvysílá Česká televize, která v sobotu a v neděli přiblíží divákům sportovního kanálu ČT4 závěrečná kola kvalitně obsazeného turnaje.

Podrobné informace o turnajích seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2232&category=WJC