FOTOAKTUALITA: RICHARDŮV VELKÝ DEN

Gorilí samec Richard, hlava pražské gorilí rodiny, v neděli oslavil své 23. narozeniny. V Pavilonu goril byla pro něj a celou jeho rodinu připravena velká enrichmentová hostina.

Na přípravě dobrot se podílely také děti ze Základní školy Jižní IV, které vyhrály v soutěži pořádané Zoo Praha – Staň se strážcem pralesa. Děti nasbíraly nejvíce vysloužilých mobilních telefonů, a podpořily tak ochranu goril v Africe. Nedělní narozeninová oslava byla příjemným zpestřením pro celou skupinu pražských goril. Všichni členové si mohli pochutnat na množství dobrot, od sušených jablek, přes zeleninu, jogurt, piškoty a oříšky. Přípravy probíhaly od 9 ráno a už v 11 hodin na gorily čekalo velké překvapení. Samec gorily nížinné Richard se narodil 9. listopadu 1991 ve Frankfurtu nad Mohanem. Mládí ale strávil v anglickém Paigntonu, odkud přišel v listopadu 2003 do pražské zoo.

FOTO_2_TTTT0919_export

FOTO_1_Na Richarda čekalo narozeninové přání, napsané na jedlém cukrářském papíře cukrářskými fixami s různými příchutěmi. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO_2_Enrichmentová hostina byla příjemným zpestřením pro celou gorilí skupinu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha