Čeští hokejisté padli i ve třetím utkání, na Karjale tak skončili poslední

Karjala Cup – Ikdyž čeští hokejisté vybojovali v dosavadním průběhu turnaje jedinný bod, do závěrečného duelu šli s cílem pokračovat v urputném nasazení proti ruské sborné. Drama se bohužel nekonalo, Kovalčukova formace v první třetině udeřila hned třikrát. Mistři světa si výsledek ve zbytku utkání pohlídali. Naši hokejisté padli potřetí za sebou a na turnaji Karjala končí poslední.

Rusové vlétli do utkání jako uragán a již po 54 vteřinách poslal sbornou do vedení Panarin, který dorážel Kovalčukův projektil za Francouzova záda – 0:1. V polovině první třetiny přidal další branku sborné Averin0:2. Následně se čeští hokejisté sice ubránili nepříjemné přesilovce tři proti čtyřem, ovšem i nadále patřily opratě utkání jednoznačně ruskému výběru. V 18. minutě přidal již třetí branku ve prospěch soupeře opět Panarin, i tentokrát u branky asistoval Kovalčuk – 0:3.

Po první přestávce se čeští hokejisté mírně oklepali, sborná mírně zvolnila tempo hry, ovšem i nádále si hlídala svůj tříbrankový náskok. Korekci průběžného stavu náš soupeř nepřipustil ani při dvou přesilových hrách po faulech Moronova s Radulovem. Největší šanci z českých hokejistů neproměnil Simon či Orsava.

V úvodu třetí části putoval Kovalčuk na trestnou lavici a naši hokejisté snížili zásluhou Ondřeje Romana, který pohotově dorážel Svačinův projektil – 1:3. Výběr trenéra Růžičky bojoval nadále i za nepříznivého stavu. Následovala dlouhá řada oslabení, když nejprve hrála sborná dvojnásobnou přesilovku po prohřešcích Svačiny s Jankem, ve které se ještě neprosadila. Při další příležitosti už ale ano, když čtvrtou branku sborné přidal Alexander Radulov1:4. V závěru utkání ještě kosmeticky upravil skóre Petr Holík, který parádní dělovkou vymetl pavouky ze zamrzlé Sorokinovi šibenice – 2:4. Rusové si náskok v posledních minutkách uhlídali a zvítězili tak v utkání o třetí místo na turnaji Karjala.

141109-CR-RUS

ČESKÁ REPUBLIKA – RUSKO 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 44. Roman (Svačina), 58. Holík (Birner) – 1. Panarin (Kovalčuk), 10. Averin (A. Mironov, Kovalčuk), 17. Panarin (Kovalčuk, Averin), 55. Radulov (Medveděv, Averin)

Rozhodčí: Boman, Salonen – Suominen, Puolakka (všichni Finsko), vyloučení: 8:6, navíc Smoleňák – Mironov (oba 10 minut), využití: 1:1, střely na branku: 28:25, diváci: 3729

Česká republika: Francouz – Zámorský, Polášek, Mozík, Doudera, Pláněk, Kempný, Roth,Jank – Pohl, Roman, Svačina – Valský, Zohorna, Holík – Radil, Birner, Smoleňák – Orsava, Filippi, Simon – Lev. Trenér: Vladimír Růžička

Rusko: Sorokin – Medvěděv, Pivcakin, Kutuzov, Rukavišnikov, Antipin, A. Mironov, I. Višnevskij – Radulov, Zubov, Kokarev – Panarin, Averin, Kovalčuk – Andronov, Kalinin, Slepyšev – Bučnevič, Kameněv, Žerděv – Kosov, Apalkov. Trenér: Oleg Znarok

BK, Foto: Aleš Krecl, zdroj: cslh.cz