Grandhotel plný hvězd

Už je to dost dlouho, co byl do kin uveden nějaký americký film podobného druhu (přirovnání by snad snesl s Gilliamovým Imagináriem doktor Parnasse), navíc obsazený jednou hollywoodskou hvězdou vedle druhé, proto jsem při výběru filmu na páteční večer dlouho neváhal a shlédl Grandhotel Budapešť.

grand_budapest_hotel_banner

Neuvěřitelné obsazení, kterému kraluje perfektně hrající Ralph Fiennes (Schindlerův seznam, série Harry Potter) vzniklo díky pověsti režiséra Wese Andersona, který točí filmy zcela jinak než jakýkoli jiný režisér americké provenience. Jeho filmy vynikají neuvěřitelným zpracováním detailů, dbá  především na formu a  potom až na obsah. Zřejmě  proto nevadilo věhlasným hercům jako jsou Jeff Goldblum, William Dafoe, Edward Norton, Adrian Brody, Harvey Keitel, Tom Wilkinson, Jude Law a mnoha dalším, hrát i jen nepatrnou vedlejší roli, z nichž některé představoval y skutečně pouze pomyslné křoví v pozadí další bizarní scénky. Dhromady dávájí skvělý příběh s mnoha různými postavami, z nichž každá je jeho nedílnou součástí .

grand-budapest-hotel-ralph-fiennes-saoirse-ronan     The_Grand_Budapest_Hotel-227485724-large

Výsledek stojí za to. Tenhle film se vám prostě nemůže nelíbít. Jako celek vše funguje a divák se baví od začátku do konce. Příběh hoteliéra z fiktivní země uprostřed Evropy mezi dvěma světovými válkami vlastně není až tak úplně důležitý. Užíváte si každou scénu, kdy herci v často pro sebe velmi netypických rolích (no dobře až na Dafoe, se svým obličejem prostě nemohl dostat kladnou roli), hrají stylizovaně, jako byste se dívali na animovaný film. A některé scény dokonce  i namalované jsou. Děj je rychlý až trochu šílený, ale je v něm spousta vtipných momentů a každý si v něm najde něco svého. Devadesát minut uteče jako voda a vy si říkáte, jak to , že už to skončilo?

The_Grand_Budapest_Hotel-703880251-large       The_Grand_Budapest_Hotel-819795918-large

Skok+ vřele doporučuje a to kdykoli, s kýmkoli a pod vlivem čehokoli:)