Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Předpokládám, že pohádku o Perníkové chaloupce všichni dobře znáte. Dvě malá děcka snažící se o rodinné rozepři sežrat chaloupku jisté babičce a ona se jim za to odmění tím, že je chce upéct. Nakonec vše dobře dopadne a upeče se ehm babička… Klasická pohádka s jasně definovaným zlem a dobrem, kterou určitě každý slyšel. Nám do redakce přišla pozvánka na film, jenž je pokračováním této pohádky, respektive Jeníček a Mařenka po 20 letech. Ke všemu ve 3D. Už dlouho jsem nešel na film s takovou skepsí a předsudkem, na jakou to jdu zase blbost.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=suMQG9vmEX4[/youtube]

Pokud by Vás zajímalo, stejně jako mě, jak to nakonec dopadlo s Jeníčkem a Mařenkou po „prvním díle“, tak režisér Tommy Wirkola Vám to ukáže. Jestli jste čekali poklidnou budoucnost, že si každý našel partnerku, měli spolu hromadu dětí a nakonec šťastně umřeli. No, tak to jste se spletli. Vezměte kombinaci Van Helsing, Bratři Grimmové, pár hlášek z Postradatelných, pár litrů krve a nějaké ty vnitřnosti a máte jasný popis servírovaného pokračování. A na otázku zda to zní divně? Ano, zní. Ale absolutně to stojí za to a hlavně milovníci nadsázky a absurdna budou maximálně spokojeni. Jeníček píchající si inzulín, protože se zamlada předávkoval perníkem a podobné bonmoty přesně vyjadřují atmosféru celého filmu. Já jsem sám sebe přistihl, jak se parádně bavím a film mi utekl jako voda. Ano přiznávám, scénáristé si mohli s některými věcmi lámat hlavu trošku více, ale na druhou stranu zábavnosti filmu to nikterak neubírá ba naopak.jenek-1

V hlavní roli se představuje velmi sexy Gemma Arteron jako Mařenka a Jeníčka hraje Jeremy Renner. Režisérovi se podařila dát dohromady velmi povedená dvojice. Sice za jejich výkon sošku Oscara neočekávám, ale zhostili se role velmi dobře a předvedli velmi povedený oddechový film, který s klasickými Tarantinovskými prvky stojí za to vidět.

Takže Skok+ jednoznačně doporučuje 75%