Kingsman – konečně pořádná špionská akce

O filmu Kingsman – tajná služba jsem slyšel jen samou chválu, ale říkal jsem si, že přece akční film o špionech, navíc z klasické produkce Spojeného království, nemůže přinést nic nového. Přátelé ano, může a je to nářez.

KSS_JB_D27_02661.CR2  kingsman-secret-service-teaser-poster-slice

Smršť zběsilých akčních scén, za které by se nemuseli stydět ani Marvelovští komiksáci (pro mne umocněné mohutným plátnem IMAXu), Vás nenechají ani na chvíli vydechnout. Příběh je vcelku klasicky bondovský, v hlavních rolích s nezávislou tajnou službou „rytířů kruhového stolu“ a superpadouchem, kterého si nemohl nechat ujít můj oblíbený Samuel L. Jackson, v posledních letech sdružující síly dobra v Avengerech (zřejmě proto, že jako čehokoli jiného, i moc dobra škodí).

kingsman-blades  maxresdefault

Celkově je film pod taktovkou režiséra Vaughna dost přitažený za vlasy (a vůbec všechny chlupy na těle), ale vše je nutné brát s velkou nadsázkou. Příběh nabitý hláškami je svižný a od začátku do konce se prostě nenudíte. No a odpusťte mi politickou nekorektnost (která ale ani režisérovi rozhodně není svatá), Vaughnův humor je ale tak černý, že by mohl sklízet bavlnu a ve dvou hodinách na nás stříká tolik krve a akce, že Vám to vystačí na zbytek roku. Do toho uhlazený Colin Firth, který koktajícího krále a nesmělého nápadníka Bridget Jones vyměnil za zkušeného superagenta, který všechno umí a všechno zná. A jeho dokonalá scénka z kostela posouvá hranice pojmu „brutální ultrakrutopřísný“ zase o pár levelů výše. Epic!

kingsman-still    kingsman-secret-service-trailer-breakdown-19-matthew-vaughn-talks-kingsman-fantastic-four-and-making-movies

Je to nekorektní, je to násilné, je to geniální. A se skvělými britskými herci a Samuelem – Skokplus rozhodně doporučuje! 9/10