Jessie Ware v Praze

Díky agentuře Fource Entertaiment jsme měli možnost spatřit v pražském paláci Akropolis vynikající vystoupení zpěvačky Jassie Ware. Ale začneme popořadě.DSC_5178

V prvních chvílích, kdy jsem se o koncertu této zpěvačky dozvěděl, přiznávám se, že jsem o ní prakticky nevěděl nic.  O to větší bylo mé překvapení. Ano, na koncert jsem se připravil na youtube.com skrze pěknou kampaň, kterou Agentura Fource měla připravenou. Ale i tak jsem šel na koncert lehce nejistý a nevěděl jsem, co mám přesně očekávat.

První co mě tento večer velmi pobavilo, byl obrovský autobus s anglickou poznávací značkou stojící před vchodem do paláce Akropolis. Inu, alespoň to neměla Jassie do Akropole daleko.  Neony odrážející se od tohoto obrovského autobusu působily zvláštně až magicky. Vstup do foyer nebyl úplně nejednoduší, tak dlouhou frontu anglicky/slovensky/česky mluvících fanoušků jsem dlouho neviděl. Ale už zanícenost rozhovorů, co jsem vyslechl, mě začala navnaďovat, že nepůjde o úplně standardní koncert R´n´B. Bohužel, fronta mě velmi nemile překvapila a z předkapely Artami jsem neviděl nic.

Obrovský průšvih celé akce byl ve formě barů. Ač byly otevřeny 3 bary a dohromady obsluhovalo cca 6 lidí, tak fronty byly absolutně úděsné a na pivo jsem čekal dobrých 15minut. Je škoda, že tato část byla velmi podceněná. Při počtu prodaných lístků se dalo tušit, že lidí bude opravdu hodně.96384

Nástup Jessise Ware byl naplánován na 21. h. A opravdu byla přesně 21. h. a Jessie nastupovala na podium. To jsem v životě na koncertě nezažil. Scéna byla postavená na samotné Jessie, takže žádné monitory, plachty, projekce a tak dále. Prostě Jessie a 3 členové její skupiny. A že to nemůže fungovat a bude to divné?  Absolutně ne!  Koncert probíhal, tak jak bych u koncertů očekával. Jessie živě komunikovala s publikem, vyzdvihla Prahu, protože tu byla na studiích. Podělila se o restaurace, kde byla, studium Kafky a celé to tak nějak velmi potěšilo. Příprava na koncert rozhodně nebyla podceněná. Skladba celého koncertu byla velmi vyvážená a byl jsem překvapen, že ty největší hity (dle hodnocení na youtube J ) dala prakticky na začátek koncertu. Žádná škoda, Jessie svým přístupem celé publikum doslova učarovala. Jedna balada dynamicky střídala druhou baladu a až jsem byl překvapen, jak koncert hrozně rychle utíká.

Na konec bylo velmi milé překvapení ve formě songu na přání. Nějakým pro mě záhadným způsobem nám byla naservírovaná skladba „Diamonds“ od Rihanny. Ano, v podání od Rihany je song výborný, ale v podání od Jessie? Tak to je úplně někde jinde, absolutně dala songu jiný ráz, který je absolutně bezchybný a ano, říkám to naplno, tento song je v podání Jessie lepší a zajímavější.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NS6kSagTixk[/youtube]

V 22:00 bylo po všem. S takovou časovou precizností jsem se na koncertě snad ještě nesetkal. Na škodu to nebylo, bylo to jen nečekané a pro mě zatím nepoznané. Při potlesku jsem nepochopil, že palác Akropolis nespadnul, všichni měli plné tváře úsměvů a spokojeně diskutovali o proběhlé akci.

Co na to říct závěrem? Dobrý koncert nepotřebuje lasershow, 20 kamionů vezoucí všechno možné. Ne, dobrý koncert potřebuje kvalitní zpěvačku, co dokáže komunikovat s publikem a je na koncert připravená.

Skok+ rozhodně doporučuje a dává 95%

02_Jessie_Ware_Palac_Akropolis_Praha_21_03_2013