Velikonoční drama rozhodl v těsném závěru Vlasák a Plzeň je jen krůček od finále

2013-04-01-AHC SLAVIA PRAHA – HC ŠKODA PLZEŇ

Velmi vyrovnaná série se na Velikonoční pondělí přesunula za vyrovnaného stavu 2:2 na půdu sešívaných. Brankovou přestřelku shlédla rekordní návštěva letošního play-off. Domácí Slavia držela těsný náskok ještě pět minut po nástupu do třetí třetiny. Dramatický obrat Plzně, díky přesným zásahům Kratěny a Kováře, srovnal ještě Hertl, na Vlasákovu trefu v poslední minutě utkání už ale Slavia zareagovat nedokázala. Plzeň je tak jediný krok od postupu do finále.

Dnešní utkání bylo již od prvních momentů hráno ve vysokém tempu a ofenzivním tlaku na obou stranách hřiště. O první branku se postaral Kovář, který střelou z mezikruží k pravé tyči nedal Furchovi šanci. V závěru první třetiny mohl zvýšit náskok hostí střelou do prázdné branky Vampola, jehož projektil vytlačil v poslední chvíli výborně chytající Furch. Přísloví „nedáš, dostaneš“ potvrdil v 19. minutě Hertl, který usměrnil odražený kotouč za Mazancova záda. Ve 20. minutě zvýšil pro domácí Jelínek, když ve vlastním oslabení zachytil rozehrávku Plzně a v samostatném úniku dokonale vymetl Mazancův horní růžek. Ještě v téže minutě dokázal srovnat Pletka, který potrestal nejistý zákrok domácího brankáře.

2013-04-01-BVe druhé třetině byla hra obou celků ještě aktivnější a především časté fauly na obou stranách produkovaly řadu vyložených šancí obou celků. Velkou šanci měl například Skokan, jehož dělovku ukryl v lapačce Mazanec. Následnou střelu domácího kapitána zastavila až branková konstrukce. Ve 32. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovou hru, ovšem i po vypršení trestů se skóre neměnilo. Ve 39. minutě se dostali Jelínek s Kempným do přečíslení, které zakončil nechytatelnou dělovkou do horního růžku Kempný.

Dramatické utkání pokračovalo i ve třetím dějství. Nejprve ve 44. minutě srovnával Kratěna na 3:3 a v následující minutě dokonal obrat hostí Slovák, který tečoval Kovářovo nahození. V 54. minutě se krásnou individuální akcí prosadil domácí Hertl, který svým druhým dnešním gólem opět srovnal stav zápasu. V momentě, kdy se téměř všichni chystali na prodloužení, zajel hostující obránce St. Pierre po hrazení do útočného pásma a z poza branky servíroval puk volnému Vlasákovi, který přesným zásahem určil vítěze dnešního duelu.

HC SLAVIA PRAHA – HC ŠKODA PLZEŇ – 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Hertl (V. Růžička ml.), 20. P. Jelínek (Kadlec), 39. Kempný (P. Jelínek, Poletín), 54. Hertl – 15. Jan Kovář (Martin Straka), 20. Pletka (Jan Kovář, Kratěna), 44. Kratěna (Pletka), 45. Jan Kovář (Slovák, Martin Straka), 60. Vlasák (St. Pierre)

Vyloučení: 5:7

Diváci: 12 668

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Dresler, Kuboš, Kempný, Kolařík, Kučný – Micka, P. Jelínek, Poletín – Skokan, V. Růžička ml., Tomica – Hertl, Alinč, Sklenář – Vrdlovec, Žejdl, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek

HC Škoda Plzeň: Mazanec – Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, Boháč, Mozík, St. Pierre – T. Sýkora, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, Lev, Pletka – Schleiss, Kašpařík, Vlasák – Hollweg, Dvořák, Vampola. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

stav série: 2:3