Lev na venkovním tripu bez porážky !

astanaHokejisté Lva Praha završili své v pořadí čtvrté putování po venkovních stadionech na výbornou. Ze čtyř utkání si díky čtyřem výhrám (jedna z nich v samostatných nájezdech) připisují dvanáct bodů do tabulky, kde se pohodlně zabydleli na 5. postupující pozici v Západní konferenci KHL.

Avantgard Omsk vs Lev Praha – 2:3sn (0:2 – 1:0 – 1:0 – 0:0)

Český zástupce nejlepší hokejové ligy světa po úvodních dvou vítězstvích zavítal v honbě po skalpech soupeřů nejprve na půdu Avangardu Omsk. Letos vcelku mizerně hrající Omsk se již nějakou dobu snaží od nejhoršího zachránit český lodivod Miloš Říha, souboj právě těchto dvou soupeřů sliboval vyrovnanou hru.

K vyrovnanému utkání nakonec došlo a shodou okolností s naprosto stejným výsledkem jako při posledním vzájemném střetnutí. Půdorys tohoto vítězství rýsovala dvojice hostů Zackrisson a Jaakola. Zacricksson nejprve ve 13. minutě usměrnil šikovnou tečí lehké nahození Garona a v 16. minutě zvyšoval již na dvoubrankový rozdíl Jaakola, který si připsal již sedmou branku v této sezóně.

Domácí nejprve z kraje druhého dějství snížili díky přesnému zásahu Kuljaše. Vyrovnávací branka domácích padla pouze osm minut před koncem základní hrací doby, o tu se postaral Kurjanov. Prodloužení rozhodující branku nepřineslo a tak o vítězi museli rozhodnout opět samostatné nájezdy. V těch se radoval celek Lva Praha, když rozhodující branku vstřelil Ullström.

Vyloučení: 5:7

Střely na branku: 37:26

Branky a přihrávky:23. Kuljaš (Širokov, Kurjanov), 52. Kurjanov (Ivanov) – 13. Zackrisson (Ridderwall), 16. Jaakola (Azevedo), rozhodující nájezd Ullström

Barys Astana vs Lev Praha – 2:3 (1:1 – 0:1 – 1:1)

omskZávěrečnou štací pražského Lva se stal kádr Barysu Astana. Trenér hostí i přes vítěznou sérii neponechal v sestavě kámen na kameni, možná i to právě sehrálo svou klíčovou roli v cestě za vítězstvím hostí.

V 11. minutě otevřel účet utkání obránce Thörnberg, který zachytil špatně vyhozený puk na modré čáře a následně nedal domácímu Ahonenovi sebemenší šanci. Následovala vyrovnávaci branka domácích, kteří trestali nedisciplinovanost hostí. Ve dvounásobné přesilové hře se prosadil Bochenski a stav byl 1:1.

Hned v úvodu druhé části si svůj střelecký účet v KHL otevřel Jakub Matai, který se dokázal trefit hned ve svém třetím startu. Domácí dokázali díky Starčenkově dorážce opět vyrovnat, psala se 47. minuta. Hned v následující minutě se ale prosadil z velmi podobné situace Sekáč. Domácí ve zbývající části utkání již branku vstřelit nedokázali a tak si hosté odvezli plný počet bodů za vítězství 2:3.

Vyloučení: 3:6

Střely na branku: 21:23

Branky a přihrávky: 18. Bochenski (Barker, Lundin), 47. Starčenko (Ruděnko) – 11. Thörnberg (Sekáč), 24. Matai (Birner, Cingel), 48. Sekáč (Zackrisson)

Následující utkání Lva Praha na domácím ledě (poslední v tomto kalendářním roce):

PO 2.12. – HC Lev Praha vs SKA Petrohrad – 19:00

ST 4.12. – HC Lev Praha vs Severstal Čerepovec – 19:00

PA 6.12. – HC Lev Praha vs Lokomotiv Jaroslavl – 19:00

NE 8.12. – HC Lev Praha vs Atlant Mytišči – 13:00

NE 15.12. – HC Lev Praha vs HC Slovan Bratislava – 16:00