Východní mise Lva prozatím bez ztráty kytičky

utkani-28-aHokejistům pražského Lva se na východní frontě prozatím nebývale daří. Liga se přehoupla do druhé poloviny a z toho důvodu nyní družina pod vedením trenéra Jalonena obráží soupeře z posledních čtyř klání na domácí půdě (Jekatěrinburg, Jurga Chanty-Mansijsk, Omsk, Astana).

Při domácím tažení vytěžili Lvi v holešovické Tipsport Aréně 8 bodů z možných 12ti za tři výhry (dvě z nich po základní hrací době) a jednu porážku po základní hrací době. Reparát na půdě soupeřů vychází pražskému Lvu prozatím na výbornou.

utkani-29Při páteční zastávce na půdě Avtomobilistu se po dlouhých třiadvaceti zápasech dokázal střelecky prosadit kapitán Novotný, který svým hattrickem skolil soupeře, a díky výhře 1:3 si hosté zajistili plný počet bodů.

Nedělní klání proti Chanty-Mansijsku vyšlo lépe opět Lvům a především první formace po sobě zanechala výraznou stopu. Útok ve složení Azevedo – Novotný – Ullström se postaral o úvodní dvě branky střetnutí a na obě nahrával kapitán Lvů Novotný. Hosté z hole Buljanskijho hole skóre korigovali, ale to bylo vše, co za svá záda Vehanen propustil. Třetí a čtvrtou branku hostí přidali Jaakola s Thörnbergem a o majiteli plného počtu bodů za vítězství v tomto klání bylo jasno.

Následující utkání čtvrtého tripu Lva na půdě soupeřů:

ÚT 26.11. – Avangard Omsk vs HC LEV Praha – 13:00

ČT 28.11. – Barys Astana vs HC LEV Praha – 14:00

Jekatěrinburg vs Lev praha – 1:3 (0:1 – 0:0 – 1:2)

Vyloučení: 4:5

Střely na branku: 29:34

Branky a přihrávky: 59. Lepistö – 4. Novotný (Azevedo), 43. Novotný, 59. Novotný

Chanty Mansijsk vs Lev Praha – 1:4 (0:1 – 1:2 – 0:1)

Vyloučení: 2:1

Střely na branku: 32:30

Branky a přihrávky: 24. Buljanskij – 13. Azevedo (Novotný), 21. Ullström (Novotný), 22. Jaakola, 51. Thörnberg (Sekáč)