Na Skok za slony do pražské zoo

Jelikož máme za cíl přinášet našim čtenářům to nejlepší, rozhodli jsme se na oslavu dne vítězství nad fašismem vyrazit do pražské zoo.  Přeci jen se Praha může pochlubit jednou z nejkrásnějších zoo ve střední Evropě a chtěli jsme zkontrolovat, jak se nám zoo vyvíjí.

Co je třeba předeslat, tak stejný nápad měla asi tak půlka Prahy, takže v zoo jsme rozhodně sami nebyli. Ale lhal bych, kdybych řekl, že by mi to nějak vadilo. Zoo je přeci jen obrovská a těch pár tisíc lidí se po areálu v klidu rozprostře. Co bylo tedy velmi nepříjemné, byla prvotní fronta u pokladen, kde opravdu 30 minut tu frontu musíte vystát. Zde by bylo možná dobré se zamyslet, zda nejsou 4 poklady málo. Ale pojďme k samotné zoo.

Hned u vstupu nás nalákala cedule na Kozlíka 11 a musím říct, že jsme hned na úvod neudělali chybu. Sice jako šéfredaktor jsem se musel den předem účastnit pivního maratonu – Skok+ informoval -, ale nejsem přeci šéfredaktorem jen tak.  Kozlík byl za příjemných 28 Kč a výborně vychlazený, takže lepší start k prohlídce snad ani nemohl být. Naším hlavním cílem bylo prohlédnout nové pavilony hrochů a slonů.

Sice pár zastávek při putováním na druhý konec zahrady bylo, ale úspěšně jsme k novému výběhu doputovali. Zde mohu hrdě prohlásit, že mi spadla čelist. To co na přiložených fotografiích vypadá dobře, ve skutečnosti vypadá ještě lépe. Expozice je moderní, nenásilná a očividně zvířatům velmi vyhovuje. Návštěvník se může podívat z lávky, či sejít prakticky hned k výběhům a opravdu vypadá vše pěkně a přirozeně. Zde škoda slov, prohlédněte si přiložené fotografie.

Co mě trošku překvapilo, tak u nové expozice již stálo pivo 30 Kč. Ale to je jen taková drobnost při našem putování. Velmi milé překvapení byla pizzerie nedaleko lanové dráhy. Výtečná pizza s parmskou šunkou, s telefonním číslem a srdíčkem od obsluhy jednoznačně potěšila. Budu muset začít chodit do zoo častěji…

Sluníčko nám velmi přálo, tak se nám podařilo v zoo strávit celý volný den. Škoda že spousta Pražanů zoo nezná a je to přitom obrovská škoda. Za vynaložené vstupné celá procházka opravdu stojí a musíme si přiznat, že v Praze máme opravdu krásnou a dospělou zoo. Jen tak dál.

Skok+ prostě doporučuje

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/117098832174603953435/albumid/5882250249833486673?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]