The Pub – I. P. Pavlova

Jak se říká, kde nebyl Skok+, jako by nic nebylo. Proto jsem přijal pozvání od mé kamarádky na lehkou večeři s jedním pětipivkem do vyhlášené plzeňské restaurace The Pub na I. P. Pavlova, respektive v ulici Hálkova 6.

Specifikem tohoto zařízení je samovýčep, kdy máte na stole vlastní pípu a můžete si vytočit piva, co hrdlo ráčí. Pro posezení s partou lidí výtečná záležitost. Plzeňské pivo je velmi dobře ošetřené a ve spojení se soutěžní tabulí dostává večerní posezení nový rozměr.

Jak jsem předeslal, v plánu nebylo tento večer zdolat protější stůl v počtu vypitého piva, ale ochutnat místní kuchyni a zkusit místní nefiltrovaný speciál. A zde má pozitiva končí.

WP_001541WP_001540

Výčepní byl nepříjemný a neochotný vůbec ke všemu. Na pivo se čekalo cca 10minut. U restaurace kde se obsluhují lidé pouze na baru, protože všichni ostatní mají samovýčep mi to přijde jako ukrutná doba. To vše bych překousl, kdyby to jídlo alespoň stálo za to. Nestálo.

Po zkušenosti s pivem jsme zkusili místní domácí česnečku a kuřecí křídla. Na základě příjemné obsluhy jsme zatím nechtěli riskovat více. Česnečka česnek nikdy neviděla, možná jen od kuchaře z doslechu, že na Andělu jej prodávají. Brambor rozvařený až hrůza a sýr. No ten tam byl, ale chuť nechal někde při cestě. Po tomto zážitku jsem se těšil na křídla. No těšil. Myslel jsem, že přijde něco tragického a měl jsem pravdu. Pikantní kuřecí křidélka v medové marinádě. Bez chuti, zápachu, od kosti nedodělané, a jestli se pod medovou marinádou skrývá prefabrikovaný kečup bez chuti, tak jsem osmanská královna. Viz přiložené fotografie.

Abych nekřivdil restauraci jen tak z jedné návštěvy, po 14dnech jsem se vypravil do The Pub ještě jednou. Odehrával se úplně stejný koncert, jen možná výčepní byl ještě o trochu víc nepříjemný než předtím, takže škoda slov.

 

Skok+ nedoporučuje, jděte jinam