Návštěva vinařství Petr Tomčala

Redakce Skok+ v čele s šéfredaktorem byla pozvána na exklusivní návštěvu do vinařství Petr Tomčala v Kobylí. Protože jsme tak trochu jiné zpravodajství, řekli jsme si, co bychom pro naše čtenáře a fanoušky neudělali.  Vyrazili jsme tedy v pátek na Moravu, na vinici k našemu externímu dopisovateli a správci rubriky Láďa Drápal doporučuje ( www.chateaudrapalovo.cz). Na vinici jsme se připravili na sobotní degustaci a prohlídku sklepu. Ale zase bychom to nebyli my, kdybychom se o zážitek nepodělili in natura se sousedy „pod Dubňanskú horú“, kteří jsou rovněž odborníky na slovo vzatí.  Slovo dalo slovo a nakonec nás bylo 13. Ideální počet na návštěvu domácího vinařství.

Po jednom lehkém zabloudění-tady to znám jako své boty, ztratit se nemůžeme (ztratili jsme se), lehké zacházky – je to jen 10metrů (nebylo), jsme úspěšně dorazili do cíle, tedy do Vinařství Petr Tomačala. Protože jsme dorazili se standardním hodinovým zpožděním, nebudu snad ani zmiňovat, že to bylo díky naší korektorce. Šli jsme ihned do sklepa, protože nás „u stolu“ předběhli nějací cyklisti. A protože jsme zpravodajství s opravdu velkým záběrem, přikládám i pár fotografií  „módní policie“ ……

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ha7B_8nrSh8&feature=youtu.be[/youtube]

Pan Tomčala nás vzal do jeho sklepů, kde nám ukázal celé zázemí výroby jeho vína. Jak se můžete přesvědčit na fotografiích, pan Tomčala klade důraz na moderní technologie v kombinaci se zažitými postupy výroby vína.  Ale jak jsem již říkal na začátku, nejsme žádní vinařští začátečníci, chtěli jsme i ochutnat místní produkci.

Exkurze pokračovala pod dohledem pana Tomčaly dále do lisovny hrozna. Zde už to bylo pro opravdové znalce a myslím, že přiložené fotografie řeknou více než pár napsaných řádků.  A blížilo se závěreční finále v podobě ochutnání místní vinné produkce. Na úvod byla připravena bílá vína, pokračovalo se přes růžová a zakončilo se červeným vínem.  Vína byla výborná, abych nepodcenil hodnocení, raději jsem vše ochutnal dvakrát, abych vínu nekřivdil. A ano,  i po druhém ochutnání produkce jsem byl nad míru spokojen a nebyl jsem sám. Překrásná dcera pana Tomčaly se o nás starala na výbornou a s radostí jsem si od ní pár, no asi 15 lahví koupil.

Samozřejmě jsme si pro vás připravili i video s rozhovorem a představením vína. Mohu Vám zaručit, že jsme udělali ostudy tak akorát a myslím, že na nás budou ještě dlouho vzpomínat.. .v dobrém… doufám…

Návštěvu vinařství mohu po všech stránkách shrnout jako extrémně úspěšnou jak do prohlídky zázemí, tak i do kvality vinné produkce. Návštěvu vinařství mohu jedině doporučit.

[embpicasa id=“5783833530155570481″]