Od Lyonu po Hradec

Po úspěšném dvojutkání s Širokym Brijegem čekala Jarolímovi svěřence těžká zkouška. V cestě do Evropské ligy se jim postavil slavný Olympique Lyon. Sice éra Juninha a spol. již dávno skončila, stejně tak jako úspěšné zápasy s posledním vítězem ligy mistrů – Realem Madrid, ale přesto budí tento francouzský tým stále respekt. Vždyť v jeho sestavě nastupuje bývalý reprezentant Malbranque či účastník skončeného mistrovství světa – Lacazette.

První zápas se konal 31. 7. na stadionu Mladé Boleslavi. Začátek byl opatrný z obou stran a přinesl jedinou šanci. Po rohovém kopu obrana škodováků zaspala a osamocený Yattara v poklidu hlavičkoval – 0:1. V tu chvíli ožili i domácí a po závaru před brankou si vykoledovali pokutový kop. K němu se postavil Ščuk a neproměnil. To mělo fatální dopad na hru Boleslavi po celý zbytek utkání.

Francouzi na půl plynu dokázali skórovat ještě třikrát, kdy jim góly v podstatě domácí darovali. O jediný čestný úspěch Boleslavi se postaral Rosa.

V lize pak chtěla Boleslav odčinit nepovedený výsledek i výkon proti Dukle. Špatnou formu si ovšem domácí opět vzali na hřiště a po ubohém výkonu podlehli 0:1. Velký díl viny měl na výsledku opět velice nejistý gólman Hruška. Výsledek byl nakonec k Mladé Boleslavi ještě milosrdný.

Do odvety ve Francii jela Boleslav jako totální outsider. Nicméně se chtěla porvat, alespoň o body do koeficientu. Lyon si zápas od začátku hlídal, i když hosté předváděli zlepšený výkon. Na vedoucí branku Lacazetteho dokázal, tentokrát proměněnou penaltou, odpovědět Milla. Ovšem ani tentokrát nebylo Boleslavi přáno a v 89. minutě na konečných 2:1 upravil N’Jie. A pouť Mladé Boleslavi v evropských pohárech skončila.

Za normálních okolností by Boleslav jela do Hradce Králové jako favorit. Ovšem poslední série výsledků dala předvídat vyrovnaný souboj. Jaká to mýlka. Hradec svého soupeře od začátku zatlačil na jeho polovinu a zahazoval jednu šanci za druhou. Problém Hradce je produktivita. V dvou ligových zápasech nedal ani gól a ani ve třetím se to nezměnilo. Boleslav nic nepředvedla a jen díky naprosté střelecké impotenci Hradce, veze z pod Lízátek, pro ně cenný, jeden bod.

Petr Wolf, externí dopisovatel