Manchester United posílil svou pozici na vrcholu Premier League vítězstvím 2-1 nad Liverpoolem

Útočník Robin van Persie otevřel skóre v 19. minutě, kdy svěřenci Sira Alexa Fergusona pomalu přebírali plnou kontrolu nad jejich bezzubým soupeřem.

Poločasové nasazení Daniela Sturridge pomohlo Brendanu Rodgersovi dokončit zápas v mnohem lepším světle. V době, kdy Sturridge vsítil svůj první ligový gól za svůj nový klub, vedli už domácí 2:0 gólem Nemanja Vidice.

Liverpool neporazil tým z horní poloviny tabulky celou sezónu a nepodařilo se jim to ani včera.

Domácí mašina se během první půle rozjížděla poněkud pomaleji, hosté se soustředili jen na příležitostné protiútoky.

S podporou Shinji Kagawiho a Ashleyho Younga, kteří výborně doplňovali impozantního Toma Cleverley a Michael Carricka, se vytvářely prostory pro Patrice Evru a Rafaela.

S dostatkem prostoru na levé straně přebral Evra přihrávku od Cleverleyho, poslal středně vysoký pass na Van Persieho, který míč mistrně uklidil přes Daniela Aggera a Pepeho Reinu do dolního rohu branky.

Kouzlo Holanďana mohlo zapůsobit znovu za dalších sedm minut, kdy se uvolnil Young a zprava poslal přihrávku na jeho kopačku znovu, tentokrát ale jeho střela letěla nad břevno.

Krátká malá domů Joea Allena nabídla šikovnému Welbeckovi vstřelení druhého gólu, ale díky bloku Aggera a obrannému zákroku jeho parťáka z obrany Martina Skrtela se skóre do konce poločasu nezměnilo.

Sturridgeovo nasazení místo Lucase přineslo podporu osamocenému Suarezovi v útoku, kterou postrádal celou první půli.

Za faul na Welbecka mimo pokutové území uviděl Martin Skrtel první žlutou kartu, následný volný přímý kop rozhodl celý zápas. Van Persie posadil balón na hlavu Evry, který zvýšil na 2:0. Avšak opakované záběry prokázaly, že posledním mužem, který se dotkl míče, byl Nemanja Vidic.

Oslavy však netrvaly příliš dlouho, o tři minuty později Steven Gerrard přinutil svou střelou Davida De Geau k zákroku, s odraženým míčem však neměl Sturridge vůbec žádný problém a dal hostům ještě nějakou naději zápas zdramatizovat.

Bez ohledu na to, jak blízko byli Suarez, Sturridge a ještě střídající Fabio Borini ke vstřelení vyrovnávací gólu, dvougólové manko se už Liverpoolu smazat nepodařilo.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Rafael, Vidic, Ferdinand, Evra, Carrick, Cleverley, Kagawa, Welbeck, Young, Van Persie. Střídali: Jones, Valencia, Smalling.

LIVERPOOL: Reina, Wisdom, Johnson, Agger, Skrtel, Lucas, Gerrard, Allen, Downing, Sterling, Suarez. Střídali: Henderson, Sturridge, Borini.