Ohlédnutí za letošním Masters of Rock 2014

10.7.2014 – 13.7.2014

Areál likérky R. Jelínka, Vizovice

Na letošním ročníku tradičního festivalu Masters of Rock, byla dle názoru mnoha účastníků, ta nejlepší sestava v jeho dějinách. Dle sdělení organizátorů si cestu na tento festival našli fanoušci metalu z 37 světa. O pestrost programu se postaralo hned 21 nových kapel, které na kultovním MOR ještě nikdy nehrály. Poprvé se na tomto festivalu představila například kapela DREAM THEATER, která předvedla svůj klasický nezkrácený devadesáti minutový set plný progresivního metalu. Z velké thrashmetalové čtyřky měli návštěvníci tu čest spatřit nesmrtelné ANTHRAX. O pořádnou show se postarali také švédští SABATON, jejichž sláva a obliba v našich končinách stoupá stále raketově vzhůru.

Dalším lákadlem byli zajisté němečtí nesmrtelní zakladatelé power-speed metalu, HELLOWEEN, kteří odehráli setlist dle přání návštěvníků festivalu. Ve druhé polovině nejlepších kapel letošního MOR by se našel například jeden z nejvýraznějších interpretů tzv. hairmetalu SEBASTIAN BACH. Hardrock zastoupil legenda KROKUS a s novou zpěvačkou se přijeli pochlubit ARCH ENEMY. Svou stopáž využili do poslední vteřiny také AIRBOURNE, kteří jsou považováni za dokonalé nástupce svých krajanů AC/DC!

Ženské pokolení u mikrofonu zastoupila holandská sestava Epica či němečtí DIE HAPPY včele s Martou Jandovou, která při svém vystoupení neopomněla připomenout své nedávné fopaux se svými kůzlátky (jak se sama nechala slyšet). Český projekt SEBASTIEN si s sebou přivezl opět řadu výjimečných hostů, jako například bývalého zpěváka BLACK SABATH – Tonyho Martina či ex-Helloweenského kytarystu Rolanda Grapowa. Koncert s filharmonií v letošním roce odehráli tentokrát Honza Toužimský (SEVEN) společně s Martou Jandovou (DIE HAPPY), kteří připomněli největší hity světového rocku a metalu. Zkrátka letos, se pořadatelé co do složení kapel vytáhli a tak si zajisté každý návštěvník přišel na své.

Po organizační stránce se festival oproti předchozím ročníkům příliš neměnil, za což si pořadatelé odnesli mírnou kritiku. Zábavní atrakce v areálu pro návštěvníky se dle našeho průzkumu jevily jako „okoukané“. Na druhou stranu, metalový národ dává body především za kvalitu hudby a k té se zásadní výtky nenašly. Stejně jako každý rok zvládla pořadatelská služba zajistit v dostatečné kapacitě hygienické zázemí, což si zajisté zaslouží pochvalu! Zavedené tvrzené a současně zálohované kelímky na pivo byly opět jasným pozitivem, který kvitovali všichni účastníci naší ankety.

Uveřejněno bez korektury