Chomutov uvidí ve čtvrtek špičkový futsal Teplice – Novosibirsk!

FC Balticflora Teplice – Sibirjak Novosibirsk

čtvrtek, 17:15, Chomutov

Teplice – Futsalisté Balticflory Teplice pokračují v letní přípravě. Poté, co vyhráli domácí turnaj, utkají se ve čtvrtek odpoledne s třetím celkem ruské Super ligy Sibirjakem Novosibirsk.

Utkání se hraje od 17.15 hodin v Chomutově. „Zatím jsme moc tréninků neměli a máme skoro nový tým. Trenér nám však řekl, jak budeme hrát. Spíše půjdeme do zápasu s defenzívní taktikou. Přeci jen pauza byla dlouhá a dlouho jsme nic nedělali. Nejsme na tom fyzicky úplně nejlépe,“ prozradil před utkáním teplický forvard Zdeněk Sláma.

Co mohou Teplice od ruského celku očekávat? „Ruské týmy dlouho drží balon, takže zápas bude hodně fyzicky náročný. Budeme hrát zezadu a občas to zkusíme i s brankářem v poli. Na Balticflora Cupu jsme si něco vyzkoušeli a zrovna power play nám svědčí,“ uvědomoval si Sláma.

Na Balticflora Open Cupu Teplice už jeden ruský celek porazily. V neděli zdolaly Tjumen. „Myslím si, že porazit se dají,“ řekl Sláma o Novosibirsku, „Zápas však bude těžší. Tjumen měla spousty mladých kluků, navíc hrála bez Brazilců. Myslím si, že bude mít v Super lize velké problémy. Novosibirsk je těžším týmem, ale potrápit se dá.“

Loni Teplice s Novosibirskem v přípravě remizovaly 2:2. Letos je tým zatím na vítězné vlně. „Atmosféra v Teplicích je výborná. Tým máme dobrý. Navíc teprve začíná příprava,“ připomněl Sláma, který byl vyhlášen nejlepší útočníkem Balticflora Open Cupu: „Po futsalové stránce se cítím výborně. Já nejsem člověk, který by se jen tak válel. Pořád musím něco dělat. Hrál jsem turnaje ve fotbálku nebo tenise. Stále jsem se udržoval v kondici.“

TZ, Michal Pavlík