PLANETY MATEJE BENKA OPĚT SPOLEČNĚ NA PÓDIU

Každé vesmírné těleso v hudebním projektu Planety z pera Mateje Benka má jedinečný hlas. Propůjčili jim je přední zpěváci populární i alternativní scény jako například Dan Bárta, Klára Vytisková, Ondřej Ruml a další. V pražském Lucerna Music Baru bude 20.března 2017 vzácná příležitost vidět a slyšet interprety znova  na jednom pódiu. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream.

Pianista a skladatel Matej Benko, autor projektu Planety, je známý z různých projektů jazzové i populární scény (MB Quintet, Richard Müller Band, Český kalendář Michala Horáčka, Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, Robert Balzar Trio, Xavier Baumaxa Jazz Punk Trio, Yvonne Sanchez Band, atd.). Tentokrát složil a otextoval 12 písní pro malé i velké děti od 0 do 100 let. Každá píseň vypráví o jiné planetě či vesmírném tělese naší Sluneční soustavy. Každá má také svůj unikátní “hlas”.

Na albu uslyšíte zpívat Richarda Müllera, Michaela Kocába, Kláru Vytiskovou, Markétu Foukalovou (Lanugo), Ondřeje Rumla, Xaviera Baumaxu, Radka Pastrňáka (Buty), Milana Cimfe, Yvonne Sanchez, Otu Klempíře (J.A.R.), Dana Bártu i samotného Mateje Benka. Tito interpreti, ve spojení s dalšími hudebníky, kteří se na desce podíleli, dohromady nasbírali více než 40 ocenění Anděl od Akademie populární hudby.

Dosud se téměř všichni potkali na pódiu pouze jednou – aby album pokřtili. “Získat tolik umělců jsem považoval za malý zázrak už když jsme album křtili. Před prvním koncertem jsem ani nedoufal, že by se to mělo povést znovu. Ale mimořádně vřelé přijetí publika nás všechny namotivovalo se o to pokusit. Společný termín jsme našli až po více než roce”, říká o koncertu Matej Benko. Uskuteční se v pondělí 20. března v Lucerna Music Baru v Praze od 18:30.

Koncert je určený všem generacím. Užijou si ho jak děti školního věku, tak jejich rodiče či bezdětní příznivci těchto muzikantů. Celý program bude trvat přibližně 80 minut. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream. Pro děti do 15 let je vstupné zvýhodněno, pro děti do tří let je zcela zdarma. Účast potvrdili téměř všichni interpreti.

Na albu se podíleli a na koncertě zahrají také Rasťo Uhrík na basu (Lenka Dusilová, Jana Kirschner, Vertigo), Pavel Bady Zbořil na bicí (J.A.R.), Vít Halška na perkuse (Ladě, David Koller) a mnoho dalších.

Více info na: www.album-planety.cz

planety