Plzeň poveze do odvety nadějný výsledek

Před vyprodanou Dossan arénou nastoupil poslední český mistr, Plzeň, proti slovinskému soupeři NK Maribor. Poslední předkolo Ligy mistrů slibovalo útočný fotbal. Plzeň dokázala ve všech předkolech svým soupeřům nasázet dohromady 16 gólů a Maribor přijel posílen ligovým vítězstvím 5:1 nad Celje.
Zápas začal očekávaným tlakem domácích a svého soupeře nepouštěli do žádných nebezpečných situací. Na první gól zápasu se čekalo pouhých 8 minut. Po rohu Horvátha se k odraženému balónu dostal Darida a jeho střílený centr dostal za záda gólmana Čišovský – 1:0. Po vstřeleném gólu pokračovala Plzeň v útočných akcích.
Bohužel ani Petrželova střela, Daridova hlavička a Čišovského pokus za zády Handanoviče neskončili. Hosté zahrozili v prvním poločase jen ojediněle. Kozáčík tak mohl být zatím klidný.
Druhé dějství začalo opět v režii Plzně. Střelu Daridy s obtížemi likvidoval slovinský gólman. Poté, ale začala hra Plzně být statická a bez pohybu. Hráči zataženi kolem vlastního vápna předali otěže zápasu svému soupeři. Ten ovšem hrozil pouze střelami z bezpečné vzdálenosti. Tak udeřilo na druhé straně. V 58. minutě si na centr Kovaříka naběhl Darida a zvýšil na 2:0.
Po vstřelené brance, ale Plzeň pokračovala ve své pasivní hře. Příliš mnoho prostoru soupeři, před vlastním vápnem, se svěřencům Pavla Vrby vymstilo v 66. minutě. Dobře umístěná střela k pravé tyči dala hostům nadějný výsledek do odvety – 2:1.
Únava hráčů Plzně z náročného programu byla znát. I tak se jim, ale podařilo vstřelit ještě jednu branku a tím si zajistit velmi nadějný výsledek do odvety. Třetí branku Plzně zařídili střídající hráči. V 90. minutě střídající Rajtoral našel Ďuriše a ten v těžké pozici trefil přesně – 3:1.
Sestavy:
Viktoria Plzeň: Matúš Kozáčik, Radim Řezník, Marián Čišovský, Václav Procházka – David Limberský, Tomáš Hořava, Pavel Horváth, Milan Petržela (77. František Rajtoral), Vladimír Darida (87. Stanislav Tecl), Jan Kovařík – Tomáš Wágner (63. Michal Ďuriš)
NK Maribor: Jasmin Handanovič, Martin Milec (85. Amir Derviševič), Aleksander Rajčevič, Nejc Potokar, Mitja Viler – Aleš Mejač, Aleš Mertelj, Damjan Bohar, Goran Cvijanovič, Agim Ibraimi (88. Jean-Philippe Mendy) – Tavares