Po náročném Německu, stříbro z Francie a zlatý úspěch ze Švýcarska pro LIQUI MOLY RACING TEAM

O posledním červencovém víkendu se jezdci LMRT v kompletní sestavě představili  v německém Glasbachu, kde se poprvé jelo v rámci FIA Mistrovství Evropy a bodovalo se zde i do českého Mezinárodního mistrovství ČR.

 

IMG_7805Tato nádherná trať je tou nejmodernější a nejbezpečnější v Evropě, dvojitá svodidla po celé délce trati, kamery na trati či světelná signalizace místo klasických vlajek. Organizace během celého víkendu na jedničku a komfortní  depo pro jezdce samozřejmostí jen vysoké teploty po celý víkend daly všem jezdcům hodně zabrat.IMG_7435

 

Sobota byla klasicky vyhrazena tréninkovým jízdám, neděle pak jízdám závodním. První závodní jízda se jela na celkem mokré trati díky nočnímu dešti.  Většina jezdců zvolila suché pneumatiky a všichni doufali že trať bude osychat.  Druhá jízda se už jela na zcela suché trati a volba pro první závodní jízdu rozhodla o finálním pořadí.

 

Skupinu N vyhrál Tomislav Muhvič, následován Jirkou Losem a Oskarem Benešem. Na bramborové pozici skončil náš Martin Jerman, který zaspal v první jízdě a druhou jízdou již nemohl ztrátu na první tři jezdce dohnat. Pátá dojela Gabriela Sajlerová, na šestém místě skončil Filip Sajler, oba zaznamenali dobrý výkon, ale konkurence byla opět o kus dál.St Ursanne FIA 2013

 

Ve skupině A se také tvrdě bojovalo, první skončil bezkonkurenčně jedoucí Lukáš Vojáček, druhý dojel Jaroslav Malý, třetí Marek Rybníček, ale bojovalo se do posledních jízd a každý milimetr trati byl důležitý.

 

Po 14-ti dnech pokračoval seriál FIA ME ve francouzském Mont Dore. Sem se vydal pouze Martin Jerman sbírat body do celkového hodnocení ME za skvělé stříbrné umístění.

IMG_1266Ve skupině N se sešlo 5 vozů a tak se jelo za plné body. Martin Jerman dojel za Jirkou Losem na pěkném druhém místě.IMG_8016

 

O týden později, tedy tento víkend se všichni závodníci přesunuli do švýcarského Saint Ursanne.  Na závodníky čekala nejrychlejší, nejnebezpečnější a nejstarší  vrchařská trať v rámci seriálu ME FIA automobilových závodů do vrchu.  Martin Jerman rozjetý z minulých závodů svedl boj s jinak suverénním Jirkou Losem a vyhrál po náročných nedělních třech závodních jízdách  skupinu N před Jirkou Losem a vedoucím závodníkem ME Tomislavem Muhvičem, tímto výsledkem se probojoval na pátou pozici celkového hodnocení ME kategorie 1.

 

2013 EUROPEAN HILL-CLIMB CHAMPIONSHIP již  31.8. pokračuje seriál FIA ME ve Slovinsku, v Ilirské Bytrici.

 

Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu Liqui Moly Racing Team

 

IMG_9141IMG_8477