Redhoti v Praze

Redhoti po 6 letech opět zavítali k nám do Prahy a přivezli špičkový koncert, na který se bude dlouho vzpomínat. Počáteční obavy, že skupina je již za zenitem, se nepotvrdily a Redhoti ukázali, že stále patří mezi špičku. Ale pojďme od začátku.

Brány Slavie, tedy Edenu nebo jak se nyní aréna nazývá, se otevřely již v 17h. Půl hodinky na to vystoupila výborná předkapela CHARLIE STRAIGHT následována  A.A.A.K. Ve 20:00 to vypuklo a dorazili na stage RED HOT CHILI PEPPERS. Ano čtete správně, po dlouhé době konečně nějaká kapela pochopila, že 2h zpoždění není úplně ideální… A že čekajících fanoušků bylo přes 25.000.

Na začátek byla připravena skladba Monarchy of Roses následující setlistem kombinující osvědčené hity, pomalejší balady a nějaké ty novinky. Redhoti pro nás, české fanoušky, připravili takové best of album. Hned jako třetí song byl Otherside a asi si dokážete představit, co to s fanoušky udělalo, a jaká se Edenem linula atmosféra. Ta byla umocňována třemi velkoplošnými obrazovkami, na kterých se ukazovaly záběry z dění na jevišti kombinované s trochou popartových vložek.

Netrvalo ani moc dlouho, a Anthonty (Tonda J ) sundal tričko a hrál, ostatně jako vždy, vysvlečený do půli těla. Pak přišel největší hit Redhotů a to skladba Californication, která je odkazem na vítězství nad drogovou závislostí čtyři roky pauzujícího Johna Frusciantea.

Nakonec nám Redhoti dali přídavek ve formě 5 skladeb z jejich posledního alba a fanoušci se mohli spokojeně rozprchnout domů.

[embpicasa id=“5782400357586701937″]