Soutěžit na festech se vyplácí, aneb MotoGP trochu jinak

Znáte takové ty reklamní stánky různých značek a výrobců, které se provozují na různých kulturních, či sportovních mítincích a vám vadí, jak se tam propagují, požadují vyplňování dotazníků, uskutečňují soutěže pod příslibem zisku rádoby nablejskaného banánu, jež ve skutečnosti skýtá týden starou vojetinu z Teska nebo jiného „kvalitního“ řetězce ? Né vždy se vyplácí,  tyto masové akce, na první pohled z lidí ovce transformující, velkým obloukem míjeti ; )

Jak to vše začalo …

Při návštěvě jednoho z největších hudebních open air festivalů u nás, jsem zavítal do nablýskaného reklamního stánku v podobě „dabldekr“ kamiónu, který propagoval jednu nejmenovanou tabákovou značku (MB). Né že bych zrovna fandil cigaretám jejich značky, ale vidina posezení v zastřešené kabrio verzi patrového kamiónu, která ve svých útrobách pípu s naraženým plzeňským mokem přechovávala, a ještě k tomu v těsné blízkosti místní hlavní stagei, byla jasnou volbou !

Lapnutí do sítí, aneb soutěžíme s Vámi … ; )

Kromě luxusního výhledu a luxusního točeného moku, zde byla možnost si trošku zasoutěžit a získat nějaké zajímavé ceny, přičemž hlavní cena těchto soutěží spočívala v zisku exkluzivní VIP vstupenky pro dvě osoby na nadcházející závody MotoGP na Brněnském autodromu. Pravda, že zrovna závody MotoGP nebyly pro všechny zrovna tím nejlepším lákadlem (natož na metalovém festivalu) a například vidina zisku festivalového trička byla pro některé (bohu dík – viz. dále) tou lákavější volbou.

Po krátké konzultaci a seznámení se s managerem celé této maškarády, od něhož se dovídáme výhody absolvování nabízeného dobrodružství v podobě hlavní ceny, jdeme soutěžit. Po prvotním zjištění informace, že v disciplíně „guitar hero“ soutěží také maník, který doma tuto konzoli mastí snad častěji než by bylo zdrávo, se nevzdáváme a pokoušíme štěstí. Výsledkem je nerozhodný stav a rozstřel ve finále, které bohužel prohráváme. Naštěstí se vítěz rozstřelu nechal zlákat na cenu v podobě krásného festivalového trička (jehož finanční cena za rohem ve fest shopu činila rovných 230,-) a nám spadá do klína kýžená hlavní cena ; )))) Po absolvování drobných instrukcí získáváme voucher v podobě VIP vstupu na kvalifikační den z velké ceny Brna v MotoGP. Součástí samotného vstupu (jen vstupné pro osobu do stejného místa činí dle nabídky 12 tis. Kč.) získáváme rovněž odvoz a přívoz z nejbližšího zkoordinovaného „místa bydliště“ a dále blíže nespecifikovanou řadu „bonusů“.

Dobrodružství začíná – cesta ošidná …

Po předchozí domluvě s pořadatelem startuje naše mise, na sobotní kvalifikační závody MotoGP, již v pátek před půlnocí. Brzký start mise není snad díky snaze, postavit si co nejdříve, pavouky zaplivané týpí blízko dvojitého pletiva na hlavní tribuně okruhu, nýbrž z důvodu, že startujeme z místa bydliště mého kolegy, které je naordinováno na sever Čech, hned vedle velké černé díry (severočeské doly), přímo do centra města paneláků a čerstvé extraligové posily, tedy do Chomutova. Zde se operativně seznamujeme se sympatickou obsluhou mikrobusu (Klára) a neméně sympatickým drajvrem (Jaroušem).

Nikdo jiný v této zatuchlé řiti nenastupuje a naše dobrodružství začíná a nabírá směr město zrodu Matiční ulice. Po příjezdu do metropole prostituek, sociální demokracie a jiných nesmyslů se dozvídáme, že nastoupivší členové našeho výletu od svého záměru odstoupili. Klára žhaví dráty s kolegy a koordinuje směr našeho dalšího putování a naštěstí se dozvídáme, že Liberec můžeme rovněž přeskočit a proto míříme přímo do Hradce Králové. Zde nabíráme další dva členy naší delegace. Bleskově se seznamujeme, měníme si dojmy ze zisku naší dnešní účasti, přátelská atmosféra se naším mikrobusem line tak ladně a přímočaře jako anthrax v továrnách dnešního Jekatěrinburgu. Úspěšně nabíráme ještě zbývající členy delegace v Pardubicích a konečně nabíráme směr Brno. Cca 40 km za Pardubicemi našemu fešnému mikrobusu vlétla do cesty zmatená zpráva v podobě nuceného návratu do Pradubic. Důvodem byla parta čtyř zmatených účastníků zájezdu, jejichž ego a verbální projev místy vynikal nad ostatními asi tak, jako promočená vložka v dětském bazénu. Nedá se svítit, v naději na brzký příjezd do kýženého cíle ignorujeme bloňdatého Fitipaldyho bratra z druhého kolena matčiny strany v podnájmu (tj. „kápo“ naposledy přistupivší bandy) a jeho nemístné poznámky.

Motorky jak je z televize neznáme …

Po strastiplné cestě dorážíme do místa dění. Ihned po příjezdu se nás ujímá připravená delegace od našeho „chlebodárce“ tohoto výletu. Fasujeme vstupní kartičky a proplouváme vstupními koridory směrem k VIP shuttle pointu. Dostáváme informaci, že mezi tímto bodem a místem VIP Village neustále pendlují mikrobusy pro potřeby VIP návštěvníků – příjemná zpráva. Po příjezdu do zatáčky č.9, tedy místa VIP Village se dostáváme do hlavního stanu této vesnice pro vyvolené. Zde se nám dostává hned u dveří dalších identifikačních předmětů a jsme mile přivítání v hlavním stanu. Zde je pro nás nachystáno příjemné zázemí (neomezený bar, neomezený bufet servírovaný v několika chodech v různých fázích dne, luxusního hygienické zázemí, řada doprovodných programů a atrakcí…), nutné pro bezstarostné absolvování závodního dne.  Pro laika a člověka neučeného těmto závodním svátkům, nabíhá husí kůže a adrenalin v podobě úžasu z celkového dojmu akce sílí …. Po drobném rozkoukání a koštu různých specialit a výhod našeho „living place“ pozorujeme tréninkové závody Moto 3, Moto 2 a královské Moto GP přímo z naší terasy, která vystupuje k nejbližšímu místu zatáčky č.9. Následně se s kolegou vydáváme do dalších VIP stanů dalších pořádajících agentur, kde koštujeme požitky a výhody nejen v podobě tamních výhledů na trať ; )

Je krátce po-o a my se chystáme okusit také zážitky a dojmy z hlavní tribuny okruhu, která se nachází nedaleko. Zde obdivujeme vůli opravdových fans, neboť náš úhel pohledu na danou akci,  je již značně pošramocen VIP zacházením, které se nám do této fáze dostávalo ; ) Po nemalé procházce se vracíme do naší „vesnice“ kde náš čekají některé z výše popisovaných bonusů. Mě se dostává výjezdu do paddocku stáje DUCATI, jejímž očividním partnerem je právě pořadatel naší akce. Kolega nastupuje do jednoho z BWM X5 a projíždí okruh při závodech v těsné blízkosti okruhu. Po návratu z těchto zajímavých výletů, se vrháme otestovat, kam všude nás naše identifikační štíky, kartičky a pásky pustí ; )) Vyrážíme shuttlem do blízkosti paddocku, zde pořizujeme pár fotografií s místními „držáky“ deštníků motorových jezdců na startovním poli. Dále se protloukáme na střechu hlavní budovy v místě startu trati. Ze střechy se nám naskýtá parádní výhled do prostoru paddocku a zároveň na startovní pole trati. Během kvalifikačních závodů pořizujeme další fotografie a odebíráme se směrem na hlavní tribunu před startem.

Na hlavní tribunu se na podruhé pod chloubou černostříbné pásky s nápisem začínající „VIP…“ dostáváme a pořizujeme další fotografie z bezprostřední blízkosti startu závodu Red Bull MotoGP Rookies Cup. Závěr závodu si již vychutnáváme opět v naší Village.  Zpestřením tohoto závodu je zajisté vítězství našeho závodníka Karla Hanyky.

Závěrem …

O závěr kvalifikačního programu v prostorech naší Village se stará světoznámí DJ Lucca a my se pomalu chystáme na cestu domů. Při odchodu obdržíme ještě pár nezbytných dárků pořadatele a my se odebíráme na „luxusní“ dobrodružství v podobě cesty zpět na sever Čech. Z akce si odvážíme opravdu jedinečný zážitek, který pořadatel promo akce sliboval. I přes nepříjemné putování po celé republice, převládají kladné zážitky. Bravurní práce pořadatele, organizace zábavy pro zúčastněné „diváky“ naší VIP Village a doprovodné programy se zajisté postarali o to, že příště soutěžím zase ; ) !

Vilibald Čamrda

[embpicasa id=“5781718408703204241″]

[embpicasa id=“5782424123665944881″]