Sparta nadělila výprask Litvínovu 7:1

Třetí duel v letošní sezóně mezi Spartou a Litvínovem tentokrát (a poprvé) vyhrála Sparta a nutno dodat, že zcela jednoznačně ! Litvínovští šli hned v úvodu utkání do vedení zásluhou Lukeše, ovšem potom už střelný prach chemikům vyschl. Na druhé straně se hned sedmkrát prosadila domácí Sparta. Svůj 200. gól v extralize vsítil Jaroslav Hlinka. Domácí se díky konečnému vítězství 7:1 dotáhli na svého dnešního soupeře v průběžné tabulce na rozdíl jediného bodu.

200_hlinka

První branka v utkání padla za záda Novotného již ve 3. minutě. František Lukeš se ujal kotouče na pravém kruhu a nasadil domácímu brankáře úspěšný „teploměr“ – 0:1. Domácí vyrovnali v přesilové hře, kdy se svým 200. gólem v extralize prosadil Jaroslav Hlinka – 1:1. Druhou branku domácích přidal zanedlouho Martin Procházka, který překonal Francouze díky pohodlné dorážce po střele Volka – 2:1. V závěru prvního dějství měli chemici šanci na vyrovnání v početní výhodě, k vyrovnání ale nedošlo.

img_5190

Z kraje druhé části zahrozili hosté ve vlastním oslabení díky slibné šanci Hübla, ovšem nejproduktivnější hráč soutěže se prosadit tentokrát nedokázal. Další slibná šance hostů přišla tentokrát ve vlastní přesilovce, ani tentokrát k vyrovnání nedošlo a naopak ! V následné šanci se nejprve neúspěšně pokoušel o další branku na dvakrát Hlinka, další projektil Adama Poláška se již uchytil – 3:1. Za necelou minutu lovil Francouz kotouč ze své branky znovu, když po velké skrumáži před litvínovskou brankou vsítil čtvrtou branku domácích Robert Sabolič – 4:1. V závěru druhé třetiny mohl snížit z další velké šance opět Hübl, ovšem i tentokrát byl domácí brankář Novotný pozorný.

img_4907

Hned v úvodu třetí části se opět z velké šance neprosadil Hübl. Následně hosté promrhali další dvounásobnou početní výhodu, z čehož logicky těžila domácí Sparta. Ve 46. minutě obkroužil hostující branku Buchtele a naservíroval kotouč Robertu Saboličovi, který již s úspěšným překonáním Francouze neměl vůbec žádný problém – 5:1. Další slepenou branku ještě v téže minutě vyprodukovala lajna mladíků, když přidal svou druhou branku Martin Procházka – 6:1. Šestá inkasovaná branka vyhnala Francouze z branky a tak zbytek utkání dochytával mladý Horák. Ovšem i toho dokázala domácí ofenzíva překonat. Dvě minuty před koncem utkání vsítil závěrečnou, sedmou branku Miroslav Forman – 7:1.

HC SPARTA PRAHA – HC VERVA LITVÍNOV 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Hlinka (Réway, Eminger), 13. Procházka (Volek, Dvořáček), 31. Polášek (Hlinka, Eminger), 32. Sabolič (Forman, Buchtele), 46. Sabolič (Buchtele, Forman), 46. Procházka (Volek, Dvořáček), 58. Forman (Sabolič, Barinka) – 3. Lukeš (Hübl)

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Kis, Lučan, Vyloučení: 9:6, Využití: 2:0, Střely na branku: 32:31, Diváci: 8272, Nejlepší hráči: Martin Procházka – František Lukeš

HC Sparta Praha: Novotný – Eminger, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Barinka, Švrček, Piskáček – Réway, Hlinka, Klimek – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Buchtele, Sabolič – Dvořáček, Volek, M. Procházka. Trenéři: Jandač a Moták

HC VERVA Litvínov: Francouz (46. Horák) – Gula, Kubát, Pavlík, Pavelka, Štindl, Frolo – Jánský, V. Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Šrámek, Písařík. Trenéri: Rulík a Hořava

BK, Foto: Jan Beneš (hcsparta.cz)