Tropical bar

Poskytnout zákazníkům něco, co není zcela běžné, ani dostupné ve většině restaurací a hotelů. To je cílem Tropical baru ze Žďáru nad Sázavou.

Co může mít asi tak společného barmanská show a skláři? Jednoduchá odpověď: Sklo, skleničky, lahve. Skláři je vyrábějí a profesionální barmani používají. Na Českou a slovenskou konferenci o skle, která je tradiční konferencí, jejímž cílem je zprostředkovávat setkávání mezi členy sklářské společnosti a dalšími zájemci o sklářskou tematiku, byl pozván mistr svého oboru, profesionální barman pan Ondřej Cempírek, aby sklářům předvedl, co jejich výrobky vydrží, či také nevydrží, a kde tudíž mají, mistři skláři, prostor ke zlepšení J. Letos se konference konala ve Žďáru nad Sázavou, a tak bylo hned jasné, že v hlavním večerním programu nesmí pan Cempírek a jeho Tropical bar chybět. Všem přítomným předvedl parádní Mojito show.

Kdo neznáte Mojito:

Vezmete limetku, dobře omyjete, rozčtvrtíte, vložíte do vyšší sklenice a s lístky máty a třtinovým cukrem ji rozdrtíme. Přidáte led, zalijete bílým rumem a dolijete sodou. Sklenici s Mojitem doplníte o brčko, dlouhou lžičku a podáváte.

Kdo měl zájem, mohl si po skončení show Mojito objednat a to hned na několik způsobů včetně melounového a jahodového. Na závěr pan Cempírek vykouzlil obří Mojito pro mé kolegy a věřte, že jsme s ním měli co dělat do ranních hodin J

Pan Cempírek a jeho Tropical bar přichází na trh s mobilním barovým cateringem, službou profesionálních barmanů, kteří pro Vaše hosty připraví míchané koktejly. Jako doprovodný program nabídnou barmanskou show či školu míchání koktejlů. A jako dárek – zmražená loga či jména do velkého křišťálově čistého ledového bloku.

Obliba míchaných nápojů je v poslední době vysoká a zájem o ně neustále roste. Tak proč by nemohly doplnit právě vaší akci?

do textu_kolegové

Základem týmu Tropical baru je pět barmanů a jedna barmanka.

Barmany Tropical baru si můžete pozvat na jakoukoli svatbu, soukromou či firemní akci – je jedno, jestli se odehrává v sále kulturního domu, v salónku hotelu či na zahradě. Jsou mobilním barem a dokáží se přizpůsobit každému prostředí. Pro venkovní akce mají zastřešení. Bar mohou dle potřeby rozložit od 120 cm do 15 metrů, nebo dokáží bar postavit do kruhu, takže jsou uprostřed dění. Velkou výhodou je, že se zákazník už nemusí o nic starat. Veškeré vybavení potřebné k realizaci a servisu míchaných drinků si dovezou a zajistí sami.

Tropical bar Vám nabízí výběr ze tří cenových kategorií koktejlů, takže si vybere opravdu každý. Mezi nejoblíbenější koktejly u nás v České republice patří Mojito či Pina Colada. Tropical má v nabídce minimálně dalších 30 druhů. „Snažíme se ukázat, že na světě nejsou pouze tyto notoricky známé koktejly a zařazujeme do naší nabídky i klasiky, které už nejsou tolik známé a stojí za to je ochutnat, jako například Manhattan, MAI TAI nebo Singapoore sling.“ Mezi mé favority patří koktejl Rum Old Fashioned. Jedná se o těžší drink spíše pro pány. V našem podání je připravený z pětiletého kubánského rumu, do kterého je přidán karamel, vanilkový lusk, pomerančová a limetková kůra.

Takto upravený rum se zastříkne Angosturou Bitter (hořké dochucovadlo z bylin a koření na bázi rumu). Pak se přidá medová voda a vše se míchá s ledem, dokud drink nezjemní. Nakonec se zastříkne pomerančovou kůrou.

S týmem Tropical baru se Vaše akce stane nevšední. Barmani se vás budou snažit zabavit například přípravou drinků, netradičním servisem, ochutnávkou a v neposlední řadě právě již zmíněnou barmanskou show.

http://www.youtube.com/embed?listType=user_uploads&list=LYwjoUw5HUjDgHq7id2xqQ

Pan Ondřej Cempírek se svému řemeslu věnuje už přes deset let. Práce v gastronomii ho vždy lákala „Jsem společenský typ a mám rád lidi, takže nebylo o čem přemýšlet. Když se ohlédnu zpět, vím, že jsem učinil správné rozhodnutí a nyní patřím mezi šťastlivce, pro které je práce jejich koníčkem,“ říká o sobě.

Za svoji kariéru nasbíral plno významných úspěchů. Nejvíc si cení 3. místa Barmana roku 2010 v kategorii freestyle, účasti ve finále soutěže Havana Club Grand prix 2011 a CBA Grand Prix 2012 pro nejlepší barmany.

„Je těžké popsat, jak drink chutná, bude jednodušší si nás pozvat a ochutnat na vlastní kůži,“ láká Ondřej Cempírek.

Ondřej Cempírek

Tel.: 774 332 761

www.tropicalbar.cz

www.facebook.com/Tropical.Cocktail.Service

Zvláštní poděkování zde patří paní Mgr. Evě Kulhánkové, markentingové manažerce hotelu Jehla, Žďár nad Sázavou, která vystoupení pana Cempírka pro Českou sklářskou společnost zprostředkovala.

Galerie:

show4

show

koktejl

ingredience

drink7

drink6

drink5

drink4

drink3

drink

ceny

bylinky

bar5

bar3

bar2

bar

Za Skok+ na vlastní kůži ochutnala, na vlastní oči viděla a jednoznačně doporučuje:  Jana Hurníková

foto zdroje: Jana Hurníková + www.facebook.com/Tropical.Cocktail.Service