VÍKEND BUDE V PRAŽSKÉ ZOO PATŘIT HOKEJI I ZVÍŘECÍM MASKÁM!

Pražskou zoo čeká pestrý víkend. Na své si přijdou nejen fanoušci hokeje, ale i milovníci dobrého jídla a zábavy. Zatímco v sobotu dorazí do zoo oficiální maskoti hokejového mistrovství světa Bob a Bobek a celý den se tak ponese ve sportovním duchu, neděle bude patřit maskám a staročeskému hodování. Děti, které v neděli přijdou do zoo v masce zvířete, budou mít vstup za jednu korunu.

Sobotní hokejová akce bude probíhat od 13.00 do 16:00 v prostoru Vzdělávacího centra. Zejména nejmenší návštěvníci se mohou těšit na pohádkové postavy z oblíbeného Večerníčku Boba a Bobka, oficiální maskoty letošního mistrovství světa v ledním hokeji. Králíci z kouzelného klobouku dorazí v hokejovém dresu i s  pohárem mistrů světa z roku 2010, který vybojovali naši reprezentanti. Jak s maskoty, tak s pohárem se budou moci návštěvníci vyfotografovat.

V neděli ovládne pražskou zoo masopustní rej. Ve 13.00 hodin vyrazí od Vzdělávacího centra masopustní průvod, který navštíví v dolní části zoo společně s průvodci známé zvířecí osobnosti. Rej doplní dětský folklorní soubor Lučinka, který vystoupí v areálu Dětské zoo. Děti do 15 let, které dorazí do Zoo Praha v masce zvířete, budou mít vstup za jednu korunu. Kdo přijde bez masky, může si ji po celé dopoledne dodatečně vyrobit ve Vzdělávacím centru.

A protože byl masopust v minulosti oficiálním svátkem hodování, během kterého bylo třeba se dosyta najíst, připravila zoo na neděli pro své návštěvníky pravé staročeské zabijačkové hody, na kterých budou moci ochutnat tradiční prdelačku, jitrnice, jelita a chybět nebude ani čerstvý domácí chléb.

TZ 

FOTO_1_V neděli bude v zoo k vidění masopustní průvod v maskách. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha