Sparta to dokázala !

Sparťané zvládli závěrečný krok a v domácí odvetě porazili Zwolle 3:1. Po remíze 1:1 v prvním zápase slaví po dvou letech postup do základní skupiny Evropské ligy!

Trenéru Lavičkovi mimo jistých absencí chyběli i Hušbauer s Přikrylem, které – stejně jako Maria Holka – do odvety nepustily zdravotní potíže. Holanďané sice díky Necidovi a Drostovi měli první vážnější šance utkání, jenže první desetiminutovku zakončili brankou sparťané. Van der Werff minul míč a nabídl možnost brejku Láďovi Krejčímu, který zkušeně zakončil. Letná v prvním poločase sledovala atraktivní podívanou se šancemi na obou brankách. Bořek Dočkal po půlhodině hry jen trefil obránce, v samém závěru první půle to ale zopakoval tak šikovně, že se míč od van der Werffa odrazil za Boera!

28624_vac_0489

Sparťané skvěle vstoupili do druhé půle a brzy se dočkali i třetí trefy. Roh z pravé strany rozehráli nakrátko a Kuba Brabec z první nedal Boerovi šanci. Deset minut před koncem hosté zdramatizovali poté, co si penaltu ve vápně vykoledoval Saymak a Nijland se z penalty nemýlil. Hosté si už v závěru nikterak drtivý tlak nevytvořili a oslavy na Letné tak mohly propuknout naplno.