Čeští filmaři vybojovali ceny za „Nejlepší režii“ a „2. nejlepší film“ v celosvětově populární soutěži krátkých filmů.

Porazili tak tisíce soupeřících z celého světa. Krátký film „Bio Buddy“, který vznikl pod vedením režisérů Jana Chramosty (http://www.janchramosta.cz) a Janka Cingroše z autorské skupiny POPOJEDEM! Production (http://www.facebook.com/popojedem), byl významně oceněn na mezinárodním finále soutěže 48 Hour Film Project, ve které mají filmaři za úkol vymyslet, natočit a dokončit krátký film podle zadání za pouhých 48 hodin. Jeden z režisérů filmu Jan Chramosta, převzal ceny v Seattle, USA. Jeho film byl oceněn jako 2. nejlepší ze 150 vítězů lokálních soutěží z celého světa a navíc získal cenu za Nejlepší režii.

Krátký film „Bio Buddy“, napínavý příběh s nečekanou pointou a sugestivními hereckými projevy Petra Vaňka a Chozého Jelínka, byl jedním z tisíce filmů natočených po celém světě pro letošní ročník 48 Hour Film Project. Do finále se dostal až po výhře pražského kola. Pro české filmaře je ocenění obrovským úspěchem a zajistilo jim účast a prezentaci filmu na festivalu v Cannes.

 

Jan Chramosta nám k tomu řekl: “Už když bylo ohlášeno, že byl náš film vybrán pro projekci v Cannes, cítili jsme se jako vítězové. Konkurence tu byla ohromně silná. Patřit do skupiny mezi deset světově nejlepších by nám bohatě stačilo. Když jsme na udílení cen proměnili dvě ze čtyř nominací tak jsem se cítil jako ve snu. Ohromná radost z ocenění se mísila se smutkem, že se mnou v tu chvíli není moje žena, protože čeká děťátko a dlouhá cesta by byla risk. Rád bych poděkoval všem kamarádům, kteří se na filmu podíleli, a moc se těším, až všichni společně náš úspěch oslavíme. Z cen máme všichni ohromnou radost. Co mě ale osobně potěšilo nejvíce, byly gratulace ostatních tvůrců, kterých se náš film Bio Buddy opravdu hluboce dotknul a ocenění nám přáli. Nakonec bylo jedno, že je to malý český film, protože silná myšlenka je i v “neevropském” prostředí stále důležitější, než efektní zpracování. Upřímně doufám, že nám ocenění pomohou získat důvěru při shánění finanční podpory na celovečerní film, thriller “Promlčeno”. Máme napínavý scénář, skvělé herecké obsazení, ale už to není film, který by se dal natočit za víkend a za pár tisíc.” „Bio Buddy“ se v Čechách stal za pouhý měsíc nejvíce sdíleným krátkým filmem na sociálních sítích, a to již před finále v USA.

Zhlédnout ho můžete přímo zde: http://bit.ly/

BioBuddy Soutěžní festival 48 Hour Film Project, který pořádají Petra a Paul Ratner se letos v Praze odehraje již posedmé. Více informací se o letošním ročníku 48HFP dozvíte na Facebooku https://www.facebook.com/praha48film a nebo na webu: http://praha48film.com/.

V porotě, která vybrala pražského vítěze, zasedl Martin Palán z Bontonfilmu , Pavlína Saward z agentury Driven by Creatives a John Campbell z produkce Milk and Honey. Soutěžní festival 48HFP, který pořádají Petra a Paul Ratner se letos v Praze odehraje již posedmé.

http://praha48film.com/.