SUPÍ MLÁĎATA VYLÉTLA Z HNÍZDA

Se začátkem školního roku nenastoupily do učení jen děti, ale i mláďata v pražské zoo. Konkrétně supi mrchožraví, které jakožto trojčata odchovala pražská zoo historicky poprvé!

Mláďata supů mrchožravých opustila po necelých třech měsících hnízdo ve Voliéře velkých dravců a začínají se učit vzlétání, dosedání a další letecké akrobacii. Návštěvníci je tak mohou spatřit nejen při tréninku letových dovedností, ale i při interakcích s rodiči a se zástupci dalších ptačích druhů, kteří voliéru obývají – supy hnědými a luňáky červenými.

FOTO_2_TTTT0735

Trojčata nejohroženějšího evropského supa vyrostla pod adoptivními rodiči. Mláďata odchoval zkušený pražský pár, kterému se letos nevylíhla vlastní mláďata. Dva z malých supů pochází od druhého rodičovského páru z Prahy, třetí ze zlínské zoo, kde se mládě vylíhlo v inkubátoru.

Podobná spolupráce mezi zoologickými zahradami v rámci záchranného programu EEP je nesmírně důležitá a právě díky ní se letos podařilo odchovat rekordních sedm mláďat tohoto ohroženého dravce v ČR.

Dvì mláïata supa mrchožravého

FOTO 1_Tříměsícní mláďata supa mrchožravého se učí letecké akrobacii. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO 2_Odchov trojčat nejohroženějšího supa Evropy se podařil pražské zoo historicky poprvé. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO 3_Ve Voliéře velkých dravců v pražské zoo nyní mláďata odkoukávají chování svých rodičů, například při shánění potravy. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha