Pink v Praze

Tak nám do Prahy do vysočanské O2 areny dorazila Pink.  Ač mám Pink rád, šel jsem na koncert lehce s předsudky, přeci jen jsem si navykl na užší kontakt s interpretem typu Jessie Ware či Ellie Goulding. Hrají v menších klubech, kde není tolik lidí a jde hlavně o zpěv než o celou show. Ale i tak jsem byl zvědav, co nám Pink ukáže a na kolik půjde o zpěv a na kolik půjde o show.5694241-pink

Začátek přinesl skladbu Raise Your Glass a nástupu Pink se nedalo nic vytknout. Celý koncert se nesl spíše v kabaretním ladění. Dokonce na podium při přestavbách přišel šašek, který měl úlohu jakéhosi konferenciéra. Nebylo to špatné, naštěstí věděl, kdy z podia odejít. Pink ukázala, že něco v hrdle má, fyzicky je na tom velmi dobře a komunikace s publikem tedy byla více než nadprůměrná. Celé vystoupení mi přišlo možná až moc vyhecované s důrazem na fyzičku interpretky. Ano, přiznám se, že kondici jako ona bych taky chtěl mít, akrobatických kousků bylo obrovské množství a místy celé vystoupení vypadalo jako představení Cirque du Soleil . Číslo k písni Sober, kdy se zaklesla za paže tanečníků a na ohromné kouli se točila vysoko nad podiem, bylo neuvěřitelné. Jo a ještě u toho dokázala zpívat. O to bylo celé fascinující, když chvíli na to přišla ta samá zpěvačka v bílé sukni a sama u piana zazpívala baladu The Great Escape. Na mě bohužel vystoupení působilo až absurdně. Zvláště při přídavku kdy na nějakém prazvláštním postroji létala přes celou halu, točila u toho kotrmelce a stačila u toho i zpívat.pink-2013-concert-photos-phoenix-arizona-39

Kdo se těšil na standardní hity Stupid Girls či Get the Party Started, tak musel být lehce zklamán. Na ty vůbec nedošlo. Nedá se říct, že by to bylo na škodu. Bylo vidět, že Pink lehce dospěla, už to není lascivní dívenka, která rebeluje proti všemu, všem a všude. Představení bylo rozhodně dospělejší a pro mě daleko příjemnější než předchozí koncerty, které jsem viděl.

Musím přiznat, že koncert to byl velmi slušný. Pomluvy, že už jí to nezpívá jako dřív, a že je tlustá a nevím co ještě, rozhodně nestojí na pravdě. Zase na druhou stranu začínám mít raději menší koncerty, kdy interpret opravdu ukáže, co umí. Akrobatické kousky nebyly špatné, ale říkám si proč? Hlavně mi jde o tu hudbu, hlas interpreta, než o show s 50 tanečníky, létáním přes halu či zpíváním vzhůru nohama. Zde si ale každý musí říct, co má rád, a co mu vyhovuje.

Za show a zpěv se nedá nic moc vytknout. Je opravdu vidět, že Pink dospěla do nové roviny, která jí opravdu sluší. Pracuje na sobě a nenechá nic náhodě. Pražský koncert stál za to ho vidět a jsem zvědav, zda Pink opět za 2 roky dorazí a zda na této úrovni, kterou představila, vydrží.

Skok+ hodnotí 75%

17