7 podzimních

Tak se nám rok s rokem sešel a máme zde další ročník významné společenské události 7 PODZIMNÍCH, na které se účastnila i naše redakce Skok+.

Abych Vám telegraficky představil, o co se jedná. Cílem celé akce je za co nejrychlejší čas zaběhnout do 7 předem daných hospod a v každé si dát jedno velké pivo. Trasa i vybrané hospody nejsou před startem známé, takže celý běh má i prvky „orienťáku“.

Za naší redakci se přímo běhu účastnil náš přední fotograf a UEFA Fame member Pavel a jeho skromnost šéfredaktor, tedy Já, Václav. Ostatní z redakce bohužel neměli odvahu a ani kondici na to si tento závod troufnout, takže to zbylo na nás. Abychom měli i našeho zástupce na straně rozhodčích, tak jsme nominovali našeho fotografa Honzu, aby dohlížel na dodržování pravidel ve druhé soutěžní hospodě. Honza samozřejmě nezklamal a podařilo se mu na cca 500metrech, tedy na vzdálenosti od startu do jeho kontrolního stanoviště zabloudit. Faktem je, že jako vystudovanému inženýrovi jsme mu cestu ukázali na mapě jen jednou. Inu poučení pro příště… Celkem přišlo na 10 závodníků, z toho dokonce 2 ženy.

Pivnice, ve kterých byly kontrolní body a kde se muselo vypít soutěžní velké pivo

1. Malostranská pivnice

2. Hospůdka Na Čertovce

3. Restaurant U Glaubiců

4. Baráčnická rychta

5. U Černého vola

6. Klášterní pivovar Strahov

7. Na Hrádku

Celkem cca 3,5km a 7 piv. Ale začněme postupně.

 

Start byl vyhlášen na 19h. Jak již bývá zvykem, všichni tento čas pochopili po svém, takže pro všechny případy se start posunul na 19:30. Po zběžném zhlédnutí mapy, nalezení a zakreslení cílových pivnic, vypití jednoho piva na naladění formy, jsme každý vyrazil do prvního bodu. Každý mohl běžet, jak chtěl, s kým chtěl, invenci se meze nekladly. Jediné co bylo nezbytné, je pivo v každé předem vytyčené pivnici a to je k pravidlům vše. My jsme s Pavlem za SKOK+ vyrazili pro všechny případy raději spolu, nerad bych sháněl nového fotografa. Na běh jsem byl výborně vybaven, polobotky, sako, kabát a manžetové knoflíčky ze mě mezi závodníky udělali unikát a trošku mě mrzelo, že ostatní účastníci závodu nevzali závod více zodpovědně.

Hned u druhého bodu, Hospůdce Na Čertovce, se nám podařilo po cestě předběhnout rozhodčího Honzu, který zabloudil atd. atd. atd. … No pivo jsme si dali, čas zapsali, podpis jsme do picího průkazu taky dostali a vyrazili jsme do dalšího bodu. Co mohu kvitovat, že zde pivo bylo vynikající a musíme jako redakce hospůdku více prozkoumat. Článeček určitě bude.

 

U 3. pivnice jsme doběhli mezi prvními a už jsme začali získávat náskok před zbytkem závodníků. No, pivo bylo hodně bídné, oproti Hospůdce Na Čertovce to byl hodně slabý odvar, takže SKOK+ nedoporučuje.

 

4. bod tedy Baráčnická rychta začala být zlomová. Čas byl velmi dobrý, 2 ženy, které nás předběhly, raději nezmiňuji…. Zde jsme si dali výborně pitelný Svijanský máz 11 a pomalu jsme se začali připravovat na další bod.

V zastávce U Černého vola se začal lámat chleba. Pivo bylo dobré, ale už ta kondice nebyla úplně v nejlepším stavu. Přeci jen za 1,5km běhu a 5 piv začalo dělat své. Ale jako správní závodníci jsme nechtěli podvádět kondičním zvracením a slíbili jsme si jej až do poslední hospody.

K bodu Klášterní pivovar Strahov nemám moc co říct. Únava se začala projevovat, kondice nebyla nejlepší, ale za 60kč za 0,4l nějakého jantarového nesmyslu se zapomenout nedá. Pít se to sice dalo, ale dát 60kč za tohle… no…

A konečná bod Na Hrádku. Zde byla velmi zrádná cílová rovinka měřící bezmála kilometr. Zde začalo jít opravdu do tuhého. Ale povedlo se a doběhli jsme!!! S konečným časem 66 minut. A mimo to jsem byl historicky první účastník, co doběhl v polobotkách, saku a manžetových knoflíčcích! Ano, šéfredaktorem se člověk nestane, tím se musí člověk narodit!.

A co závěrem? No, asi nic moc. Dle fotek, jež jsem si při psaní článku prohlížel, došlo na vyhlašování vítězů – ano byl jsem druhý, ale mně to stačí – rozdávání diplomů, nějaké to pití piva a dokonce přesun do baru La Bodegita del medio. K tomu musí napsat článek někdo jiný, dle fotek jsem tam sice byl, ale…

 

 

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTE3MDk4ODMyMTc0NjAzOTUzNDM1L2FsYnVtaWQvNTgxMjI2MDYyMzg5OTA4NzYwMT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]