Není voucher jako voucher – Sushi

Není voucher jako voucher – Sushi2

To, že se slevové vouchery prodávají na kde co, už jsme asi všichni postřehli… My jsme těchto vychytávek využili nejednou – na jídlo samozřejmě. Tentokrát jsme se rozhodli udělat pár pokusů se sushi a koupili si tři různé vouchery.

Ač se jedná o absolutně odlišné nabídky, můžete si představu o tom, která by vám nejvíce vyhovovala, udělat sami.

SHUN FENG – 39 Kč za kupón na až 60% slevu na VEŠKERÉ SUSHI, SUSHI SETY a čínská jídla

Kupónům za 39 koru1n obecně moc neholdujeme, ale tentokrát jsme si řekli, že se jedná o velice výhodnou nabídku (aneb pojď, nažerem se!).

Shun Feng se nachází hned naproti tramvajové zastávce Karlovo náměstí – velké plus – centrum, všude blízko. Prostředí se nedá definovat ani jako typická „Čína“. Působila na nás spíše jako putika – vesnická hospoda. Co se týče sushi –  měli jsme – 8×8 maki (losos, tuňák, krab, krevety) + 24ks California Roll. Kvalita? Asi tak, jako když si ho uplácáte doma (troufneme si říci, že i to naše je několikanásobně lepší), jen tady s jistotou nemůžete říct, jak vám za pár hodin bude. Tak jako tak, chuťově se dalo jíst.

Obsluha jazykově moc vybavená nebyla, minimálně se ale snažila být milá, nicméně je třeba si i pořádně přepočítat, kolik Vám vracejí – nám vrátili špatně a ještě se s námi dohadovali. Celková útrata činila krásných 424,- za 88ks Sushi (+ 39 Kč kuponek, který jsme si sice koupili zvlášť, ale později jsme zjistili, že se dá použít víckrát).

Skok+ nedoporučuje v případě, že prahnete po gastrozážitku (ano, i ze sushi jsme měli nejeden!). Pokud se ale chcete za levno opravdu nacpat sushi a možná pak ještě strávit pár hodin na toaletě, využijte toho a jděte sem! Kupóny můžete celkem často najít na portálu skrz.cz. Celkově: prostředí 2/10, obsluha 4/10, jídlo 4/10.

Sushi Ginza (Sushi menu set – 98 ks) – 799,-

Tentokrát se jednalo o velice náročnou skupinovou přípravu na vinobraní, takže dobré jídlo bylo nutnost. Při té příležitosti jsme se rozhodli koupit voucher z portálu Slevomat.cz do Sushi Ginza nacházející se v OC Flora – hned vedle kina. Klasický styl running sushi v obchoďáku (na které mimochodem vouche3ry nabízí také). Set obsahoval: 9× maki losos, 9× maki avocado, 9× maki okurka, 9× maki krevety, 8× sushi pizza, 8× banán smažený s medem, 4× california kaviár, 4× california losos, 4× california Philadelphia, 6× california sezam, 4× nigiri losos, 2× nigiri kreveta, 2× nigiri sépie, 2× nigiri chobotnice, 2× nigiri tilapia, 6× sashimi losos, 8× závitek, 2× omáčka.  Oslovila nás hlavně různorodost nabídky (závitky, sushi pizza, smažený banán, maki, nigiri, sashimi..). Objednávku jsme si vzali takeaway, ovšem telefonická domluva s personálem byla poněkud komplikovaná (opět čeština nic moc, ale nakonec jsme se domluvili-nedomluvili). Při vyzvednutí jsme ještě asi třicet minut čekali.

Kvalita sushi se pohybovala už v lehce vyšších sférách. Ryby byly opravdu čerstvé. Nejvíce na nás zapůsobila asi sushi pizza – trojhránek řasa-rýže-losos, byť se prakticky jedná o maki v jiné formě, divili byste se, ale celková chuť je jiná – zajímavější a lepší – člověk si může více vychutnat jednotlivé komponenty. Ve finále velmi povedený sushi piknik s partou. Na running bysme se do Ginzy jít rozhodně nebáli a nějaké menší menu nebo voucher si možná v budoucnu ještě koupíme.

Celkově: prostředí 6/10, obsluha 6/10, jídlo 7/10.

 

 

Aichi Sushi – 2× polévka, 2× předkrm a 34ks Sushi

Tady jsme se v 4množství lehce uskromnily. Přecijen jsme šly narozdíl od ostatních nabídek jen samy dvě. Aichi pro nás byla velkou neznámou (ostatně to všechny recenzované podniky) a po předchozích zkušenostech jsme neměly žádná velká očekávání. O to více nás ale zaskočila obsazenost restaurace při rezervaci (takže volejte s předstihem!).

Aichi se nachází v samotném centru kousek od Václavského náměstí – V Jámě. Není vůbec velká, desig5n a celkové prostředí jednoduché, přesto působí spíše luxusně a velmi příjemně. Obsluha byla moc milá, ačkoli jsme musely natahovat uši, jelikož číšník mluvil opravdu potichu. Jídelní lístek jsme prošly jen tak zběžně, kromě sushi se pyšní masem, variací dezertů a různých předkrmů. Nápojový lístek nabízí mimo klasických alko a nealko i rýžové či švestkové víno. Ceny klasických vín se pohybují od 290,- výše, v nabídce jsou vína hlavně suchá, ale pokud se hezky usmějete a optáte se na sladší, obsluha Vám velmi ráda nabídne “podpulťáka” –  v našem případě Rulandské šedé, které nám i přes čišníkovu neznalost vín velice chutnalo. Na požádání dostanete dokonce karafu s vodou a samozřejmostí jsou i mokré utěrky (látkové! Ooo jaký luxus!).6

Samotný voucher obsahoval Polévku Miso, Předkrm Gyoza (4ks) a 34ks Sushi (10x Tempura roll, California Tobiko, 8 avokado + 8 sake Sushi). Číšník nám ke každému chodu podal informaci, z čeho se skládá a jak je jídlo připravováno. Tradiční Miso polévka byla moc dobrá, porce tak akorát, dobře nás naladila, moc chutnala. Novinkou pro nás byla gyoza, kuřecí kousky v těstíčku, které si namočíte do sojovky. Zajímavost, ale vyhledávat je určitě nebudeme. Sushi bylo naprosto famozní. Nejlepší, co jsme zatím měly (a že sushi jíme často!). Bezkonkurenční byly tempura roll –  lehce obalené a smažené velké maki, ale tak, aby ryba zůstala syrová – fantazie. Rozhodně stojí za vyzkoušení. California byly obalené v čerstvém (opravdu čerstvém!) kaviáru, bez chybičky. Jako sladkou tečku jsme si vyzkoušely zmrzlinu ze zeleného čaje, kterou můžeme jen doporučit (cena okolo 80 Kč). Za vínko, karafu a dezert jsme doplácely 385,-. I s voucherem tedy 885,-.

Závěrem bysme chtěly vyzdvihnout celkový přístup obsluhy, u služeb na voucher se často stává, že se k Vám obsluha nechová tak p ěkně jako k jiným hostům (kteří nemají slevu). Dostalo se nám přesně toho, co se od restaurace  v této cenové kategorii očekává –  velmi příjemně strávený večer :).

prostředí 10/10, obsluha 7/10, jídlo 9/10 Skok+ rozhodně doporučuje Aichi sushi!

 

 

 

Externí dopisovatel Zuzi Kubínová & Helen Baťková