Výtopna

Ač na Václavské náměstí, vyjma restaurace Čestr, na jídlo prakticky nechodím, udělal jsem pro Vás, naše čtenáře, malou výjimku. Před několika lety jsem byl v Brně v restauraci Výtopna, kde Vám pití vozí vláček a celá restaurace je laděna do vláčků. Takže se procházíte kolejištěm a kolem Vás to „jezdí“.

Byl jsem mile překvapen, že tento koncept dorazil i k nám do Prahy a jal jsem se tedy otestovat, zda se povedlo předvést takový koncert jako v Brně. Přiznávám, že jsem milovník vláčků a vláčky a vlaky mám celkově dost rád.

První co Vás zaujme je to, že vláčky jsou opravdu všude, trať se vlní po celé restauraci a každý stůl má svoji vlečku. Sedl jsem si tedy k jedné koleji a objednal si, těšíc se, že se přihrká mašinka se svým nákladem pro Václava. No nepřihrkala se mašinka, ale nasraná servírka s mým White Russian a se slovy, že míchané drinky mašinka nevozí. Vzhledem k tomu, že White Russian přistál u mě na stole zamíchaný, tak nechápu, proč pivo je hodno mašinky, ale můj White Russian ne. Ale jako milovník vláčků jsem prostě chtěl, aby ta mašinka ke mně přijela, tak jsem si objednal ještě malé pivo. A heuréka, pivo dorazilo na mašince a já, na chvíli uspokojený z úspěšné donášky, jsem si objednal něco k večeři.

Osobně razím heslo, že jídlo na Václaváku má velkou výhodu v tom, že je drahé a nedobré. Opět se mi to potvrdilo a přinesený steak s paprikou a pálivou klobásou byl, jak jsem říkal, drahý a hnusný. Jednak se mně nikdo neobtěžoval zeptat, jak steak chci, takže steak byl vysušený, jak jen to šlo a pikantní paprika byla pikantní stejně jako přiložený zelený salát. O příloze se raději rozčilovat nebudu, brambory jsem vrátil. Pod pojmem malá brambora si představuji malou bramboru a ne 4 kusy brambory jak pro horníka. Podotýkám, že jsem dal Výtopně asi za týden ještě jednu šanci ve formě silné cibulačky. Faktem je, že prodávat silnou cibulačku bez cibule za 49 Kč mi nepřijde ideální.

Abych to zkrátil, tak Výtopnu v Praze zase na nějakou chvíli ne… Vláčky jsou sice pěkné, ale to si raději zajdu na železniční model na Smíchově než sem. Snad se pražská Výtopna poučí z brněnské a předvedou se v lepším světle.