Brazílie je ve čtvrtfinále MS. Přes Chile postoupila na penalty.

Chile naposledy porazilo Brazílii v roce 2000, kdy v kvalifikaci na MS doma ukořistili tři body po výhře 3:0. V ostatních zápasech od té doby dominovali kanárci. Co je zajímavé, v zápasech na MS se Chilanům ještě nikdy nepodařilo Brazilce porazit.

Brazilci s podporou domácího publika na svého soupeře rychle vlétli a Chilané měli problémy se do zápasu vůbec dostat. Netrvalo dlouho a domácí se dočkali prvního gólu. Neymar z rohu našel hlavu Silvy, který prodloužil míč na zadní tyč, tam stál dobře postavený David Luiz a ten balón uklidil do sítě. 1:0. Opakované záběry spíše odhalily vlastní gól Jary.

Domácí dál hráli velmi aktivně, avšak vlastní lehkovážností darovali soupeři vyrovnávací gól. Po nepovedeném centru Chilanů zahrávali domácí aut u rohového praporku. Tam Hulk nezvládl zpětnou přihrávku vhazujícímu Marcelovi, míč ihned poslal do vápna Vargas a Alexis už věděl, co má udělat. Vyrovnat na 1:1.

O několik minut později mohl skórovat Neymar. Naskočil si na centr Oscara a jen s nepatrnou tečí chilské obrany míč minul branku.

V nastaveném čase první půle se dostal do šance ještě Aránguiz, ale domácí obránci další komplikace nepřipustili.

Největší hvězda kanárků Neymar byl v prvním půli hodně vidět. Obranu hostů několikrát provětral, s jeho rychlostí měli obránci velké problémy. Proto také bylo vidět několik ostrých faulů na brazilskou hvězdu s číslem 10.

V 55. Minutě si za obranu naběhl Hulk, zpracoval míč a uklidil míč do branky. Celý stadión vybuchl nadšením. Pouze Howard Webb zůstal v klidu, pískl ruku brazilského záložníka a ještě mu udělil žlutou kartu.

Asi největší šanci Chilanů měl ve druhé půli znovu Aranguíz. Hosté dobře zakombinovali na pravé straně, Isla našel právě Aranguíze, který musel zakončovat sice ve skluzu, ale i tak poslal na branku prudkou střelu, kterou se štěstím vytěsnil Julio Cesar na roh.

Ve druhé půli nebyli Brazilci tak aktivní dopředu, Chilané daleko více drželi balón a svým napadáním utínali rodící se brazilské útoky hned v zárodku. Z ojedinělého útoku Brazilců pláchl po levé straně Hulk, poslal měkoučký centr za obranu, tam ho ale střídající Jo nedokázal trefit.

Domácí se probudili až ke konci druhé půle. Tak jako v první půli si našel centr Neymar, ale jeho hlavička našla jen připraveného brankáře Brava. Několik minut později prošel Hulk obranou hostí jako nůž máslem, jeho tvrdou ránu opět zlikvidoval Bravo.

Do konce normální hrací doby se už nic důležitého nestalo a proto se zápas přehoupl do prodloužení.

V prvním prodloužení měli nejblíže ke gólu domácí hráči, kteří jakoby šetřili síly právě na posledních 30 minut. Velmi aktivní Hulk byl faulovaný na hranici pokutového území, následný volný přímý kop Neymara dokázali Chilané však odvrátit. Co zaspali domáci ve druhé půli, to se snažili dohnat v první polovině nastavení. Nejdříve Hulk našel svým centrem Oscara, jeho hlavička nebyla ale dost razantní. Poté znovu Hulk vyzkoušel i svou levou nohu, jeho střelu Bravo opět bravurně vyrazil.

Na začátku druhého prodloužení mohli domácí zopakovat situaci z první půle, ze které vstřelili první gól. Po rohu Neymara ale Jo branku přestřelil. Postupem času odcházely síly hlavně Chilanům a ti už jen bránili remízový stav. I tak ale mohli v poslední minutě zápasu strhnout vedení na svou stranu. Pinilla se uvolnil na velkém vápně, trefil ale pouze břevno. Tady bylo všem Brazilčanům asi hodně horko. Proto zápas rozhodly následné penalty.

První proměnil David Luiz, poté se netrefili tři hráči – smutný hrdina z poslední minuty Pinilla, Willian a Alexis. Po proměněných penaltách Marcela a Aránguize chytil Bravo Hulkovu střelu. Vzápětí Diaz vyrovnal po čtvrté sérii na 2:2. Neymar udržel nervy na uzdě, zvýšil na 3:2 a dostal pod tlak chilského Jaru. Ten trefil pouze pravou tyč a nechal vytrysknout radost celé Brazílie. Ta nadále živí svůj sen o domácím titulu. Ve čtvrtfinále je čeká vítěz souboje Kolumbie – Uruguay.